Ціна на нафту впала до мінімуму за рік

Світові ціни на еталонні сорти нафти знизилися до мінімальних рівнів протягом року. Про це свідчать дані торгів у четвер, 8 грудня.

Так, вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent з постачанням у лютому на лондонській біржі ICE Futures просіла на $0,64 (-0,83%) – до $76,53 за барель. Такої ціни досягнуто вперше з 27 грудня 2021 року.

Своєю чергою, ф’ючерси на нафту WTI з постачанням у січні на Нью-Йоркській товарній біржі впали на $0,32 (-0,44%) – до $71,69 за барель.

Ціни на «чорне золото» знижуються на тлі пом’якшення карантинних обмежень у Китаї та набуття чинності європейського ембарго на постачання російської нафти, а також ініціативи щодо запровадження межі цін на нафту з Росії.

Тим часом Норвегія запровадила стелю цін на російську сиру нафту у розмірі $60 за барель у рамках санкцій. Про це повідомляється на сайті МЗС країни у четвер, 8 грудня. Вона стала 32 країною, що підтримала введення обмеження на ціну російської нафти.

Вказано, що метою цього заходу є скорочення доходів Росії від продажу сирої нафти до третіх країн та зменшення її здатності фінансувати війну в Україні, що порушує міжнародне право.

«Норвегія виступає разом із Євросоюзом та іншими прихильниками у тому, що стосується санкцій щодо Росії, щоб підтримувати тиск на уряд країни та його союзників», – заявила глава МЗС Аннікен Хюітфельдт.

У релізі зазначається, що заборона на ввезення, купівлю та транзит російської нафти через Норвегію до ЄС та треті країни вже була введена 5 грудня.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Вблизи Солнечной системы нашли суперземлю: видео

20.11.2016 - 12:04
В относительно небольшом удалении от Солнечной системы ученые рассмотрели планету класса суперземля. По подсчетам специалистов она в 5,4 раза тяжелее Земли, а ее орбитальный период составляет 8,7 суток. В СМИ ...

Виртуоз на фуре чудом ушел от столкновения (видео)

04.11.2015
Водитель фуры сумел вовремя заметить ...

Как пьяный водитель Мерседеса с заправочным шлангом боролся (видео)

25.12.2015
На камеру видеорегистратора попали кадры, ...