Чверті українців загрожують психічні розлади через війну, – ВООЗ

Чверть українців, які мешкають на території воєнних дій, протягом найближчих 10 років можуть зіткнутися з проблемами психічного здоров’я. Про це заявив керівник офісу ВООЗ в Україні, представник ВООЗ лікар Ярно Хабіхт в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

За деякими оцінками, у кожної п’ятої особи, яка перебуває в умовах конфлікту, розвивається психічний розлад. Україна не виняток. За даними оцінок, 22% населення, яке проживає зараз на територіях, охоплених війною, у різний час протягом наступного 10-річного періоду, ймовірно, матиме певні проблеми із психічним здоров’ям», — зазначив він.

Лікар стверджує, що практично кожна десята людина страждатиме помірним або тяжким розладом, «наприклад, психозом або депресією із суїцидальною поведінкою».

За його словами, в умовах війни «особи, які вже мали психічні розлади та користувалися державною психіатричною та соціальною допомогою, стикаються з додатковими труднощами у доступі до необхідних послуг».

«Забезпечення постійного доступу населення та медичних працівників до психологічної і психосоціальної підтримки є пріоритетом для ВООЗ у координації з партнерами на місцях», — зазначив Хабіхт.

При цьому представник ВООЗ наголосив, що завдяки інноваціям з боку уряду допоможуть швидкому розвитку системи та послуг із психічного здоров’я.

Нагадаємо, в кінці жовтня перша леді України Олена Зеленська виступила на стратегічній сесії UNICEF Україна, присвяченій психологічній реабілітації та психосоціальній підтримці дітей та підлітків під час війни. Про це вона повідомила у Instagram.

За її словами, тисячі українських дітей проходять через біль, страждання, втрату будинків, втрату рідних і близьких, вони бачать смерть, і самі ризикують життям, і зарано дорослішають.

Перша леді нагадала історію восьмирічного Богдана з Бахмута: «Батьків дитини вбив російський обстріл. Поліцейських, які поїхали вивозити хлопчика з небезпеки і передати опікунам, особливо вразила його сила духу: Богдан, як дорослий, усе розумів…»

Також Зеленська наголосила, що Україні необхідно захистити психічне здоров’я дітей. Вона наголосила, що це є ключовим завданням Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

«Це дуже відома і банальна фраза, що діти – наше майбутнє. Але перш за все вони – своє власне майбутнє. І це майбутнє ми окупантам і війні не віддамо», – заявила перша леді.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео особняка, в котором проживает Аваков

18.11.2016 - 19:43
Журналисты программы Схемы выяснили, где живет министр внутренних дел Арсен Аваков. Как оказалось, министр с недавних пор перебрался в дом на территории комплекса «Крепость», который принадлежит МВД. Расположен на 70 ...