Чотири групи українських пілотів освоюють F-16

Відразу чотири групи українських пілотів продовжують навчання в країнах-союзниках для керування винищувачами F-16. Про це сьогодні повідомив спікер Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

«Зараз дві передові групи перебувають у Данії та США. Вони вже безпосередньо відточують навички на літаках F-16», – заявив він.

За словами Євлаша ще одна група українців продовжує своє навчання і перемістилася з Великої Британії до Франції, де вони освоюють легкомоторні літаки.

«Ще одна група проходить навчання з наземної підготовки в Англії. Зокрема вивчають мову, це один з пріоритетних напрямків. Літаки іноземного виробництва і необхідне належне знання англійської мови», – зазначив спікер Повітряних сил.

Євлаш нагадав, що окрім пілотів, триває підготовка технічного персоналу, щоб надалі ці фахівці вже навчали своїх колег в Україні.

Тобто реально близькі до завершення навчання лише дві групи пілотів, а ще дві лише на начальному шляху… Кількість груп невідома, але з попередніх офіційних повідомлень випливає, що вони не великі…

Американські винищувачі F-16 можна буде використовувати лише в межах суверенної території України. Про це, нагадаємо, наприкінці березня заявив речник Пентагону Патрік Райдер в інтерв’ю Радіо свободі.

Відповідаючи на запитання про те, чи існують застереження для України щодо F-16, речник Міністерства оборони США заявив, що Захід бачить використання винищувачів Україною лише в межах її суверенної території.

«Ми говоримо про надання Україні унікального повітряного потенціалу, знову ж таки, який має на меті зосередитися на захисті України своєї суверенної території всередині суверенних кордонів України», — сказав Райдер.

При цьому не зрозуміло, як трактувати це обмеження. Наприклад, якщо збивати російські літаки, що запускають з території РФ бомби чи ракети по Україні, то це — дозволяється чи ні? Питання вкрай принципове…

Райдер також додав, що повітряна коаліція наразі докладає всіх зусиль, аби навчити українських пілотів та техніків керування та підтримки цих літаків. У тому ж числі коаліція опікується питанням доставки  F-16 в Україну.

Нагадаємо, Україна може отримати перші винищувачі F-16 влітку 2024 року. Раніше у Міноборони заявили, що усі необхідні рішення щодо отримання літаків F-16 уже ухвалені та процес «рухається за планом».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Бодигард разобрался с голой женщиной, выбежавшей на сцену конкурса Мисс Украина: видео

06.09.2017 - 23:25
Мы уже сообщали, что в Киеве определили победительницу конкурса красоты Мисс Украина-2017. Ею стала киевлянка Полина Ткач. Не обошлось и без курьеза. На сцену во время конкурса выскочила голая женщина ...

Подборка смешных анекдотов и забавных видео

04.08.2018
Когда обсуждают пенсионную реформу совсем ...

Произошла драка между Пушкиным и Лениным возле московского Кремля (видео)

25.04.2016
Занимательная драка двух исторических персонажей ...