Чи можуть аптеки продавати ліки без рецепта під час воєнного стану

Стало зрозуміло, чому люди декілька днів скуповували в аптеках ліки. Спочатку скидалося, що це невиправданий ажіотаж — мовляв, народ не розібрався, що з першого квітня лише додається можливість купувати рецептурні ліки за електронними рецептами. А не тільки паперовими, як це було до цього.

Саме про це були багаточисельні коментарі фахівців з Міністерства охорони здоров’я. Але там чомусь певний час забували нагадати, що в країні діяв дозвіл на покупку рецептурних препаратів на час військового стану взагалі без рецептів.

А ось з 1 квітня на більшій території країни дію цього наказу скасували. А тому відтепер рецепти стали обов’язковими для областей, де немає бойових дій чи окупації. Звісно, що це створює для людей певні незручності.

17 березня 2023 року Кабмін ухвалив Постанову №236 зі змінами до Ліцензійних умов, яка набула чинності 1 квітня.

«З квітня відпуск рецептурних ліків може здійснюватися без рецепта лікаря лише у випадку їх відпуску з аптек, які знаходяться в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення активних воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)», – пояснюють у пресслужбі МОЗ.

Перелік таких територій визначає Мінреінтеграції. Там ліки можуть відпускатися без рецепта, але працівники аптеки мають надати роз’яснення щодо необхідності застосування згідно з інструкцією.

Водночас до переліку «дозволених» ліків НЕ входять лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини, а також комбіновані препарати, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсориотруйні та сильнодіючі лікарські засоби.

Їх відпуск без рецепта навіть у зоні активних бойових дій чи на окупованих територіях заборонено (підпункт 3, пункт 31.1 Постанови КМУ №929 від 30.11.2016).

Отже, з 1 квітня в Україні значну частину рецептурних ліків без рецепта можна купити у зоні бойових дій, під окупацією або в оточенні.

Натомість у відносно «мирних» областях рецептурні препарати мають відпускатися за рецептом – зокрема, за електронним

Важливо, що на час дії воєнного стану пацієнту дозволятиметься обирати, в якій формі він хоче отримати рецепт – у паперовій чи в електронній.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео двух победных голов Зозули «Вальядолиду»

09.12.2017 - 21:09
Нашего парня в Испании прорвало. В рамках 18-го тура Сегунды «Альбасете» принимал «Вальядолид» и победил 2:1. Оба гола за хозяев забил Роман Зозуля. Для украинца этот матч стал уже четвертым ...

В Киеве задержали известного спортсмена: видео

17.09.2017
Защитник баскетбольной команды БК «Киев» ...