Британія планує виробляти військову техніку в Україні

Високопосадовці оборонної промисловості Великої Британії та України обговорюють можливість запуску спільного виробництва зброї та військової техніки в Україні, повідомляє The Telegraph.

За даними видання, подібні переговори з українською владою ведуть і інші європейські оборонні підприємства, проте британські чиновники вже відвідали країну, сподіваючись не допустити, щоб їх випередили конкуренти з Німеччини та Франції.

Газета пише, що подібні підприємства зроблять Україну менш залежною від постачання озброєнь країнами Заходу, проте військові експерти також зазначають, що такі об’єкти не можуть залишитися поза увагою російських військових. «Танковий завод не маленький. І, чесно кажучи, якщо я був би Путіним, то це було б одне з перших місць, яке я знищив би», — заявив незалежний експерт з оборони Френсіс Туса.

Крім того, Туса зазначив, що Росія може вважати провокацією появу західних оборонних підприємств на території України, проте він також додав, що російські загрози, ймовірно, не вплинуть на остаточне рішення європейських країн.

У Міноборони Великої Британії та канцелярії прем’єр-міністра відмовилися коментувати ситуацію.

Раніше Франція та Австралія домовилися про виробництво і постачання 155-мм снарядів Україні для підтримки у війні проти Росії. Про це заявив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню, повідомляла 30 січня CNN.

«Кілька тисяч 155-мм снарядів будуть виготовлені спільно», – заявив він.

Міністр оборони Австралії Річард Марлес назвав угоду між країнами «багатомільйонним проєктом» Австралії та «новим співробітництвом між австралійською та французькою оборонною промисловістю».

В Україні налагоджено виробництво снарядів калібру 152 міліметри та 122 міліметри, оскільки запаси таких боєприпасів радянського зразка вичерпувалися. Про це 13 грудня повідомив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону.

«Те, що роблять наші виробники зброї, додасть клопоту цим фашистам, які вторглися на нашу землю. Я можу з приємного сказати, що ми налагодили виробництво снарядів і 152 мм, і 122 мм калібру на наших підприємствах. Зараз піде випуск мін та багатьох інших речей, які виробляють уже наші підприємства оборонного комплексу. Йдеться вже про тисячі — це вже промислові масштаби», — наголосив тоді Данилов.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В Одессе начальница из горсовета устроила жесткие разборки с полицией: видео

25.12.2017 - 00:31
Журналисты с места события считают, что Диана Тирновенко была пьяной Чиновница угрожала патрульным и ударила журналиста В Одессе полиция остановила молодую женщину, которая, как утверждается, ехала по городу, не реагируя ...

Разрушительный торнадо в США не утихает (видео)

27.12.2015
Над американским континентом продолжает бушевать ...

Пик солнечного затмения: видео

21.08.2017
В США народ массово наблюдает ...

Под Одессой пронесся смерч: видео

18.06.2018
В Одесской области зафиксировали редчайшее ...