Британія надасть Україні снаряди зі збідненим ураном

Україна отримає від Великої Британії снаряди зі збідненим ураном, призначені для танків Challenger 2. Про це заявила заступник міністра оборони Британії Анабель Голді.

«Окрім надання Україні ескадрону основних бойових танків Challenger 2, ми забезпечимо боєприпаси, включаючи бронебійні снаряди, що містять збіднений уран», — розповіла чиновниця.

Вона зазначила, що такі снаряди мають високу ефективність для ураження сучасних танків та бронетехніки.

Збіднений уран – токсичний важкий метал, який є основним побічним продуктом збагачення урану. Ця речовина залишається після того, як більшість високорадіоактивних ізотопів урану відбирається для використання як ядерне паливо або для ядерної зброї.

Нагадаємо, дев’ять країн заявили про намір передати Україні понад 150 танків Leopard. Про це сказав міністр оборони США Ллойд Остін, відкриваючи 10-те засідання Контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн у середу, 15 березня.

При цьому, залишається незрозумілим, йде мова взагалі про танки Leopard, чи все ж таки тільки про їх другу версію Leopard-2. Якщо другий варіант, то це круто і хотілося б розуміти, хто ще розщедрився за останні тижні. 

Але все ж таки скидається на те, що мова про 74 танки Leopard-2 і ще про 80 про Leopard-1 (останні обіцяють спільно надати Данія, Нідерланди і Німеччина).

Нагадаємо, станом на 24 лютого Україні були гарантовані 74 танки модифікації Leopard-2. І з тих пір нових оголошень не було. 

Так, 18 танків цього типу гарантувала Німеччина, 14 — Польща, по 10 — Швеція і Іспанія, по 8 — Норвегія і Канада, по 3 — Фінляндія і Португалія.

Точно відомо, що танки з Польщі і Норвегії вже в Україні. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Винницкая полиция раскрыла сеть мошенников-переселенцев, работавших по всей Украине: фото, видео

13.03.2017 - 16:49
После задержания в Виннице двух луганчан-переселенцев правоохранители раскрыли целую сеть аферистов, которая в разных регионах Украины под видом платы за «освобождение из полиции» собрала с доверчивых граждан свыше 2 млн. ...

Лавров в Германии оскорбил журналистов: видео

09.12.2016
Похоже, недипломатичное поведение у министра ...