Британія надасть Україні далекобійну зброю
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак має намір передати Україні більш далекобійне озброєння. Про це він заявить під час візиту до Лондона українського лідера Володимира Зеленського, повідомляється на сайті британського уряду.
«Прем’єр-міністр запропонує надати Україні можливості більшої дальності. Це підірве здатність Росії постійно завдавати ударів по цивільній та критично важливій національній інфраструктурі України та допоможе послабити тиск на лінію фронту України», – йдеться у повідомленні.
При цьому не уточнюється, про яке саме озброєння йдеться.
Крім того, Сунак запропонує Зеленському розпочати негайну програму підготовки морських піхотинців та пілотів винищувачів, щоб Україна могла захищати своє небо й у майбутньому.
«Навчання дозволить пілотам у майбутньому керувати сучасними винищувачами стандарту НАТО. У рамках цих довгострокових інвестицій Велика Британія працюватиме з Україною та міжнародними союзниками, щоб координувати колективну підтримку для задоволення оборонних потреб України», – зазначено у прес-релізі.
Президент України прибув до Лондона літаком Королівських ВПС Британії. Раніше стало відомо про його несподіваний візит до Лондона – перший з початку російського вторргнення у лютому минулого року. Він вирушить на Даунінг-стріт, де зустрінеться з прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком, після чого о 13:00 виступить перед парламентом.
Додамо також, що американські високоточні снаряди GLSDB (буквально «бомба малого діаметру наземного базування») можуть бути поставлені Збройним силам України вже навесні 2023 року.
А складнощі (заминки і недоговорки) Сполучених Штатів Америки з їх приводу начебто пов’язані з тим, що передані раніше Україні реактивні системи залпового вогню HIMARS не можуть стріляти GLSDB. Тому США планують поставити Україні разом з GLSDB нові пускові установки. Повідомило «Reuters».
Сполучені Штати мають намір передати Україні бомби GLSDB із системою самонаведення. Про це у п’ятницю, 3 лютого, сказав на брифінгу речник Пентагону, генерал Пет Райдер. Це перше офіційне підтвердження наміру надання цієї зброї.

Подпишитесь на новости