Блінкен у Києві пообіцяв Україні безпекову угоду і вступ в НАТО

США хочуть укласти безпекову угоду з Україною терміном на 10 років. Документ буде спрямований на підтримку української безпеки та зміцнення військово-промислового комплексу. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час виступу в Київському політехнічному інституті у вівторок, 14 травня.

У нашій угоді, розрахованій на 10 років, США підтримуватимуть українську безпеку й оборону за цілим спектром військових можливостей, від ППО до дронів і до розмінування», — сказав він.

За словами Блінкена, якщо Росія або хтось ще нападе на Україну, то США негайно співпрацюватимуть з Україною на найвищому рівні, щоб скоординувати, як країна може відбити загрозу.

Держсекретар додав, що двостороння угода зі США також буде спрямована на зміцнення українського ВПК, щоб Україна могла виробляти артилерійські снаряди, засоби ППО та інші критично важливі озброєння.

Нагадаємо, 6 травня Україна провела четвертий раунд переговорів з США щодо підписання двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Раніше президент Володимир Зеленський заявив про підготовку ще семи нових безпекових документів, один із них — із США. 

Додамо, що Україна підписала такі угоди вже з дев’ятьма країнами.

Повертаючись до візиту Блінкена у Київ, відмітимо ще одну його заяву. А саме про те, що США наближають Україну до НАТО і згодом введуть її в Альянс. 

Західні союзники Києва мають зробити ще один важливий крок — змусити Росію заплатити за відновлення та реконструкцію України, наголосив американський посадовець.

«Те, що Путін зруйнував, Росія мусить і зобов’язана відновити. Цього потребує міжнародне право. Це те, на що заслуговує український народ. Наш Конгрес дав нам право заарештовувати російські активи у Сполучених Штатах. Ми маємо намір їх використати», — зазначив Блінкен.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

В Киеве открыли Евровидение-2017: видео

07.05.2017 - 20:46
В Киеве прошла торжественная церемония открытия Евровидения-2017. Конкурсанты прошли по самой длинной красной дорожке в истории песенного конкурса, которая была положена возле Мариинского дворца. Ее длина 265 метров. Также участники Евровидения провели ...

НАБУ показало видео обыска Розенблата на борту самолета

20.10.2017
НАБУ обнародовало видео, на котором ...