Білий дім не має плану Б щодо допомоги Києву

Адміністрація американського президента Джо Байдена розчарована через затримки у фінансуванні боротьби України проти Росії. Там зростає занепокоєння, що російські війська можуть досягти успіхів у найближчі тижні. Але запасного плану немає…

Про це повідомляє інформагентство Bloomberg з посиланням на анонімних американських чиновників.

Водночас джерела зазначають, що не існує будь-якого «плану Б» для США щодо допомоги Україні, окрім 60 мільярдів доларів військової допомоги, які досі розглядаються в Конгресі.

Одне з джерел наголосило, що європейським лідерам треба подолати затримки та використовувати прибутки від заблокованих російських активів, щоб допомогти Україні. Хоча це нічого не вирішить — прибутків на сьогодні десь на 6 млрд. Процес їх конвертацію в допомогу — тривалий. Плюс потрібна американська зброя, а заяв про готовність її продати ЄС для України теж не було.

Інше джерело зазначило, що європейські країни також повинні терміново відповісти на прохання України та надати країні більше систем протиповітряної оборони Patriot зі своїх запасів.

Нагадаємо, в останній день роботи Конгресу перед пасхальними канікулами представниця ультраправого крила Республіканської партії ініціювала відставку спікера Джонсона через невдоволення голосуванням по бюджету США. Це подання мають розглянути після поновлення роботи Конгресу 9 квітня. Однак, без конгресменів-демократів голосів за відставку Джонсона не вистачить. А деякі демократи вже заявили, що не підтримають відставку спікера, якщо той поставить на голосування законопроєкт щодо допомоги Україні.

Перед цим повідомлялося, що у Конгресі США готують новий законопроєкт для підтримки України, але в іншому вигляді, ніж той, що був схвалений Сенатом. Він передбачатиме виділення частини грошей у кредит замість безоплатних грантів. 

Навіть якщо це станеться, після цього треба буде, щоб новий закон підтримав вже Сенат (проголосований ним закон фактично «помирає»), а потім підписав президент. А Джо Байден наполягає на тому, щоб допомогу Україні надали не в кредит…

Блокують допомогу Україні Дональд Трамп і його союзники у Конгресі.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео выплаты денег активистам возле Рады

14.07.2017 - 22:44
Нардеп Антон Геращенко выложил у себя в Фейсбук видео. По его словам, на нем видно, как происходит расчет с участниками вчерашней акции у стен Верховной Рады. И это спокойная часть ...