Байден висловився про союз Росії і Китаю

Президент США Джо Байден вважає, що уявлення про союз Китаю та Росії значно перебільшено. Про це він сказав на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в Оттаві.

«Скажіть мені, як насправді ви бачите обставини, за яких Китай взяв певні значні зобов’язання перед Росією? Які зобов’язання вони можуть взяти економічно?», — сказав Байден.

При цьому президента США перебив журналіст і сказав, що між Китаєм та Росією зросли обсяги торгівлі.

У свою чергу, Байден сказав: «Їхня торгівля зросла порівняно з чим?». Президент США запевнив, що якщо Китай та Росія справді створять коаліцію, то Захід об’єднає ще більше країн.

«Послухайте, я не сприймаю Китай легковажно. Я не сприймаю Росію легковажно. Але я думаю, що ми сильно перебільшили. Я чую протягом останніх трьох місяців про те, що Китай має намір надати серйозну зброю Росії… Вони цього ще не зробили. Це не означає, що вони не цього робитимуть, але вони ще цього не зробили. І якщо щось станеться, Захід об’єднається набагато сильніше», — підкреслив Байден.

Він сказав, що має на увазі країни чотиристороннього діалогу з питань безпеки (Quad) — США, Австралія, Індія, Японія. Окремо він сказав про союз США, Японії та Південної Кореї, а також тристоронній оборонний формат AUKUS: Австралія, Великобританія та США.

«Я хочу уявити це в перспективі. Я не сприймаю це легковажно — що Китай і Росія роблять, і це може стати набагато гіршим. Але треба подивитися на це в перспективі. Ми є об’єднаними коаліціями: США та Канада», — сказав Байден.

Влада США в ході зустрічі президента РФ Володимира Путіна і глави Китаю Сі Цзіньпіна не побачила ознак швидкого завершення війни в Україні. Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки при Білому домі Джон Кірбі ще під час візиту Сі до Москви 21 березня.

«Ми не бачили нічого з того, що сказали Сі та Путін, що змусило б нас повірити в те, що війна в Україні скоро закінчиться», — заявив він.

Кірбі додав, що не назвав би відносини Росії та Китаю альянсом, додавши, що очевидно, що обидві країни «хотіли б, щоб світ грав за їхніми правилами».

У Білому домі також наголосили, що Сі має закликати Росію припинити вторгнення в Україну, якщо він хоче відіграти якусь конструктивну роль у конфлікті. За словами Кірбі, дотримання статуту ООН означає, що Росія має піти з усієї України

У той же час, державний секретар США Ентоні Блінкен закликав світову громадськість не вестися на «мирний план» Китаю. Подібними ініціативами КНР може намагатися заморозити війну в Україні.

«Не можна допустити, щоб своїми тактичними кроками Росія за підтримки Китаю чи будь-якої ще країни обводила світові країни навколо пальця з наміром заморозити війну на власно вигаданих умовах», – зазначив він.

Американський чиновник також зауважив, що візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна в Росію після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт диктатора Володимира Путіна, свідчить про те, що Пекін не вважає, що Кремль має нести відповідальність за свої злочини в Україні.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Динамо» проиграло «Черноморцу»: видео голов

15.10.2017 - 22:14
У киевского «Динамо» продолжается черная полоса — сегодня команда в третий раз подряд ушла с поля без победы. Более того, проиграла шедшему на последнем месте в турнирной таблице «Черноморцу». Одесситам ...

Бабушку в бикини арестовали за ДТП

19.07.2015
Патрицию Эбель из Неаполя (штат ...