Байден прокоментував безпекову угоду з Україною

США та Україна на полях саміту Великої сімки (G7) підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки на 10 років. Документ підписано американським та українським президентами Джо Байденом і Володимиром Зеленським. США стали вже 17-ою країною, з якою підписано пдібну угоду.

Вона має стати кроком на шляху до можливого членства України в НАТО.

«Сторони визнають, що ця угода підтримує міст до можливого членства України в альянсі НАТО», — йдеться в тексті.

Крім того, у випадку збройного нападу або загрози такого нападу на Україну найвищі офіційні особи США та України зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо відповіді та визначення того, які додаткові оборонні потреби потрібні Україні.

В угоді йдеться, що США планують надати довгострокову матеріальну підтримку, навчання та консультування, забезпечення, розвідку, безпеку, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки та оборони, здатних захищати суверенну, незалежну, демократичну Україну та стримування майбутньої агресії.

Як відомо, українська влада вела переговори із Вашингтоном щодо угоди ще з минулого року. Однак діалог тимчасово призупинявся під час того, як Конгрес США не міг ухвалити законопроект, який передбачав допомогу Україні. Після того, як проект все ж було схвалено, обговорення поновилися.

За словами президента Володимира Зеленського, Київ працював над тим, аби зробити цю угоду найсильнішою з усіх. Йдеться про збройну, фінансову та політичну підтримку.

Сполучені Штати Америки не будуть відправляти війська в Україну, однак допоможуть з наданням зброї та економічною підтримкою. Про це у четвер, 13 червня, заявив президент США Джо Байден під час спільної з українським лідером Володимиром Зеленським пресконференції для ЗМІ.

Байден наголосив, що мета США — зміцнити надійний захист України і її потужності стримування на довгу перспективу. Він підкреслив, що будь-який тривалий мир для України має бути підкріплений її здатністю захищати себе зараз і стримувати агресію ворога в майбутньому.

«США допоможуть забезпечити здатність України робити і те і друге. Не шляхом відправки американських військ воювати в Україну, але наданням зброї й боєприпасів», — пояснив президент.

Він акцентував, що підписана  угода між США та Україною передбачає низку зобов’язань для Сполучених Штатів та України.

Нагадаємо, напередодні Україна і Японія підписали двосторонню безпекову угоду. Це перша безпекова угода України з державою Тихоокеанського регіону. Для Японії такий тип угоди та рівень підтримки – безпрецедентні.

Крім того, такі угоди підписані  із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією та Норвегією.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ уничтожили четверых оккупантов: новое видео

04.03.2019 - 10:39
Волонтерский фонд «Повернись живим» показал видео, снятое беспилотником над позициями террористов на Донбассе. В весьма широкой лесопосадке они обустроили свои позиции. Но зимой деревья стоят голые, к тому же они ...

Двойной удар по генералу Рубану: видео

24.01.2017
«Компромат» на Рубана советник замминистра обороны ...

Трехлетний мальчик защищает свою бабушку от полиции (видео)

16.04.2016
В результате получил шанс стать звездой ...