Зубні імпланти: аргументи за і проти встановлення

Дентальна імплантація — різновид незнімного протезування, яке однаково ефективне як за часткової, так і за повної адентії. Завдяки появі цієї технології вдалося відсунути на другий план знімне протезування, яке вважається сьогодні більш травматичним. Однак і зараз все ще залишаються сумніви щодо встановлення зубних імплантів. Детальніше процедура імплантація зубів «за» і «проти» буде розглянута зараз.

weWH9hHEy0cZU0DsT41DxLhBtYckU7094OyBU8fZPXYqddZ3cYCDpU1wYsY7iCgkiBNgmhct4N0f6XAw-zZG95KXXNlNCKtZzXLLWAtHzGmgPXdYAhC2tKHwfyg5jyMTCiAr2Wmk1zL7z1JKZkzMEg

Джерело фотографії: www.implantatsiya.kyiv.ua

Як відбувається встановлення імплантів?

Багато пацієнтів сумніваються, чи наважуватися на цю операцію, адже навіть не знають, що на них чекає. Коротко хід процедури передбачає такі етапи:

 1. Безпосереднє вживлення штифта в ясна.
 2. Встановлення формувача ясен.
 3. Фіксація коронки після приживлення імпланта.

Більшість сучасних стоматологів безумовно «за» проведення такої операції, проте пацієнту слід врахувати кілька тонкощів. І це не тільки перегляд відгуків про імплантацію зубів. Зокрема, лікар повинен мати ліцензію на ведення хірургічної практики, пропоновані імпланти мають бути сертифіковані в Україні, а обраний екземпляр має перебувати в стерильному пакуванні, яке розкривається тільки перед пацієнтом. У такому разі можна бути впевненим, що все пройде добре.

Міфи про імплантацію

Щоб краще дізнатися всі «за» і «проти» процедури, не завадить викрити кілька поширених міфів про процедуру.

 1. Довгий час доведеться провести без зуба (зубів). Колись це справді було так, проте сучасна медицина зайшла далі. Сьогоднішні стоматологи можуть встановити тимчасову коронку просто в день імплантації. Таким чином пацієнту не доведеться терпіти незручностей протягом усього періоду приживлення штифта.
 2. Спостерігаються часті відторгнення. Вони можливі, але за рідкісним винятком. Зазвичай це відбувається, якщо пацієнт промовчав про наявні протипоказання або не дотримувався лікарських рекомендацій після операції.
 3. Це боляче. Ні, адже всі сучасні оперативні втручання проводяться під місцевою анестезією. Для пацієнта все проходить з комфортом.
 4. Це дорого. Так, зазвичай імплантація обходиться недешево, адже ціна формується з безлічі пунктів. Однак левова частка вартості — це ціна самого штифта. Вибір сучасних моделей вельми великий, тож підібрати економний і хороший за якістю варіант буде неважко.

Переваги та недоліки імплантатів

Щоб остаточно розібратися з питанням «за» і «проти», потрібно детально вивчити перелік усіх плюсів і мінусів імплантації зубів.

Плюси:

 • У результаті операції тільки стоматолог зможе відрізнити імплант від натурального зуба. Візуально вони не помітні.
 • Дефект зубного ряду можна усунути, без необхідності шкодити сусіднім здоровим зубам.
 • Імпланти надійніші в експлуатації, ніж знімний протез.
 • Ділянка, де встановлено штучний корінь, захищена від небезпеки атрофії щелепної кістки.

Мінуси:

 • Операція з імплантації обійдеться дорожче, ніж знімне протезування.
 • Приживлення імпланта в щелепній кістці зазвичай займає багато часу — приблизно від 2 до 6 місяців, залежно від щелепи та стану кісткової тканини.
 • Існує досить об’ємний перелік протипоказань.

ᐈ Зубні імпланти. Детальна розповідь від досвідчених лікарів

Самостійно прийняти правильне рішення про зубні імпланти «за» і «проти» пацієнту зазвичай важко, тому для вирішення питання варто записатися в стоматологію до хірурга-імплантолога. Досвідчений лікар надасть посильну допомогу в підборі найбільш відповідного плану для відновлення цілісності зубного ряду, який буде влаштовувати за всіма параметрами.

Основа надійного протезування — правильно виконана діагностика перед початком лікування. У цьому допоможе, зокрема, висококласне обладнання.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Появилось видео задержания Саакашвили на крыше дома

05.12.2017 - 11:37
Как мы уже сообщали, сегодня на основании постановления Печерского райсуда столицы следователи ГПУ при поддержке СБУ провели следственные действия в квартире Михаила Саакашвили.  Сам он задержан, ему объявлено подозрение. Статья ...

Уничтожение танка боевиков на Донбассе сняли с беспилотника: видео

24.10.2017
Периодически с Донбасса приходят сообщения ...

Как начать прикорм младенцев

01.09.2016
Правильное введение прикорма в рацион ...