ЗСУ збили рідкісний російський БПЛА Supercam
Бійці ЗСУ сьогодні вдень збили російський розвідувальний безпілотник над Миколаївською областю. Про це повідомляє повітряне командування Південь у Facebook.
«Близько 13:00 у Миколаївській області силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування «Південь» знищено російський розвідувальний безпілотник Supercam», — сказано в повідомленні військових.
Дрони Supercam випускаються компанією “Безпілотні системи”. Її продуктова лінійка складається з 11 моделей літальних апаратів. Усі вони призначені для цивільного використання. Модель збитого українськими військовослужбовцями літального апарата в повідомленні ПС ЗСУ не вказано.
Відомо, що найкомпактнішою моделлю є Supercam S100. Вона має розмах крил в один метр. Безпілотник здатний перебувати в небі протягом однієї години. Радіус його дії становить 50 км. При цьому зображення з камери Supercam S100 може передавати лише на 20 км.
Найбільшою моделлю БПЛА в продуктовій лінійці “Безпілотних систем” є Supercam SX300H з триметровими крилами. Заявлена автономність роботи цього апарата дорівнює 3,2 години. Дальність польоту безпілотника може досягати 260 км. При цьому зв’язок з оператором він здатний підтримувати лише на дистанції в 100 км.
Безпілотники Supercam не належать до класу військових. Вони призначені для ведення аерофотозйомки, повітряного моніторингу та авіаційного патрулювання. Через дефіцит БПЛА окупанти використовують дрони Supercam для ведення розвідки.
Нагадаємо, 25 січня ЗСУ протягом дня збили одразу чотири розвідувальних дрони “Орлан-10”, а також один рідкісний безпілотник Supercam. До цього було відомо лише про два випадки застосування в Україні безпілотників “Суперкам”.
Подпишитесь на новости

























Коментарі (0)