ЗСУ відступають через дефіцит снарядів і відсутність контрбатарейної боротьби, – ISW

Через нестачу артилерійських боєприпасів Збройні сили України припиняють контрбатерейну боротьбу і змушені відступати під вогнем російської артилерії, яка відчуває своє домінування принаймні на деяких ділянках фронту.

Про це в сьогоднішньому звіті про ситуацію на фронтах з посиланням на українську групу аналітиків «Frontelligence Insight» заявив американський Інститут вивчення війни (ISW).

Експерти відштовхуються від того факту, що окупанти почали використовувати стаціонарні вогневі позиції, що значно полегшує роботу артилерії. А це стало можливо лише тому, що немає контрбатарейної роботи артилерії ЗСУ. Інакше б артилерія інтервентів була б змушена постійно міняти вогневі позиції.

Раніше агресор використовував постійні вогневі позиції у 2022 році. У 2023-му контрбатарейка ЗСУ примусила ворога постійно міняти позиції. Але у 2024-му окупанти знову дедалі частіше використовують постійні позиції.

Це змушує ЗСУ концентрувати свої дефіцитні снаряди на самих важливих ділянках фронту, оголюючи інші. І цим користуються загарбники, періодично прориваючи нашу оборону на різних ділянках фронту.

Так, наразі від повної катастрофи нас рятують дрони-камікадзе. Однак їх зона дії рідко перевищує десять кілометрів, коли артилерія працює з 15-20 км.

Швидше за все, ми будемо відступати доти, доки західні союзники не почнуть поставляти нам більше снарядів, або якоїсь іншої компенсуючої зброї.

Нагадаємо, дефіцит снарядів виник через відсутність фінансування допомоги Україні в США, де його у Конгресі блокують трампісти. Крім того, не виконала свого зобов’язання по поставкам снарядів і Європа. Спочатку обіцяли надати з березня 2023 року до кіннця року мільйон снарядів 155 мм, потім заявили, що це був план по березень 2024 року. А нещодавно зізналися, що і до цієї дати вийдуть лише на 500 тисяч снарядів…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Турчинов показал видео ракетных испытаний возле Крыма

01.12.2016 - 16:06
Секретарь СНБО Александр Турчинов, который несколько дней назад на первую ноту протеста со стороны России касательно испытаний Украиной своих ракет средней дальности возле Крыма ответил жестким призывом «прекратить истерику», успел похвастаться ...

Ликвидирована позиция ДНР с пулеметчиком: видео

23.04.2018
Бойцы ВСУ передали фонду «Повернись ...

Дженнифер Лопес на 48-летие надела «голое» платье: видео

24.07.2017
Популярная американская певица Дженнифер Лопес ...