ЗСУ готові до контрнаступу, – генерал Марк Міллі

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал США Марк Міллі вважає, що українські війська вже готові до контрнаступу, але він не знає, що з цього вийде.

Про це повідомляє «Голос Америки» з посиланням на інтерв′ю Міллі журналу Foreign Affairs

«Вони (ЗСУ – ред.) можуть як вести наступ, так і тримати оборону. Їм належить виконати значну роботу з планування, координації тощо, якщо вони проводитимуть наступальну операцію, але до наступу і оборони вони готові».

На думку Міллі, Путін прагнув швидко захопити Київ, за чотири-шість тижнів просунутися від російського кордону до Дніпра, а потім позбавити Україну доступу до Азовського моря.

Однак, наголосив він, Росія не досягла своїх стратегічних цілей військовим шляхом, і наприкінці березня або на початку квітня минулого року Путін скоригував свої стратегічні цілі, вирішивши обмежитися південними областями України, зміцнити владу на Донбасі та убезпечити Крим.

Тим часом Україна, за словами Міллі, провела два вельми успішні контрнаступи, під час яких російські війська були змушені відступити, в той час як українські — зімкнули ряди і відновили оборону.

Незважаючи на це, протягом зими «значні території практично не переходили з рук у руки, за винятком, можливо, Бахмута», констатував генерал.

«І тоді українці попросили нас про допомогу в нарощуванні своїх сил, для того, щоб у них була можливість проводити наступальні операції із застосуванням… механізованої бронетехніки і піхоти. Ми зробили це, але поки неясно, що з цього вийде», — підкреслив генерал.

Українці перебувають «у хорошій позиції» для контрнаступу проти російських військових. Про це 26 квітня заявив й інший генерал — головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі під час слухань Комітету Палати представників Конгресу США зі збройних сил, повідомляла CNN.

«Згідно з моделюванням, яке ми дуже ретельно провели з ними, українці перебувають у хорошій позиції», – сказав Каволі, додавши, що США працювали з ними над можливою несподіваною атакою. 

«Ми сіли разом з українськими колегами, порахували кількість обладнання, яке вони потребують для цього наступу і ми зібрали це від наших союзників, які були дуже щедрими, особливо у питанні танків і броньованих бойових машин. І ми поставили все це в Україну, ми доставили вже більше 98 відсотків бойових машин, вони вже там», – сказав Каволі, відповідаючи на питання, чи зможе Україна вчасно отримати техніку для контрнаступу.

«Я твердо впевнений, що ми доставили необхідне їм обладнання, і ми продовжимо постачання, щоб підтримати їхню діяльність», – додав Каволі.

Очікування від контрнаступу Сил оборони завищені. Про це міністр оборони України Олексій Резніков заявив днями в інтерв’ю РБК-Україна.

«Це точно перегріто, усі хочуть чергової перемоги… Хлопці, не завищуйте власні очікування, щоб потім не було розчарування… Не все так просто, це війна. І мало того, ми вам точно не скажемо, коли, як і де», — сказав міністр.

При цьому варто визнати, що Олексій Резніков належить до числа тих, хто ці очікування розігрівав. Втім, все зрозуміло – оскільки балансу досягнути важко, краще деякий «перегрів», ніж зневіра і апатія.

А коли контрнаступ почнеться, всі одразу це зрозуміють, бо приховати такі речі у сучасному світі неможливо. Міністр сподівається, що це буде для ворога несподівано.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Украина провела успешные испытания нового оружия: видео

24.11.2016 - 00:49
Украина продолжает разрабатывать и выпускать новые образцы современного вооружения. В последнее время успешные испытания прошли несколько видов ракет и ракетных систем, а в среду 23 ноября на полигоне Девички в ...

Автогонщик выполнил переднее сальто на автомобиле: видео

02.04.2017
Зафиксировано  первое переднее сальто на ...