ЗМІ дізналися, за яких умов Путін був згоден завершити війну

Лідер кремлівського режиму Путін публічно натякнув, що «буде відкритий до переговорів» про припинення війни в Україні на умовах Москви. Контури угоди, якої хоче РФ, можна побачити в проєкті «мирного договору», розробленому під час переговорів у квітні 2022 року.

Про це заявило видання The Wall Street Journal в п’ятницю, 1 березня.

Документ, датований 15 квітня 2022 року, передбачає, що учасники переговорів з обох сторін намагалися припинити бойові дії, погодившись перетворити Україну на «постійно нейтральну державу, яка не бере участі у військових блоках», позбавивши її можливості відновлювати свою армію за підтримки Заходу і залишивши Крим під фактичним контролем Росії.

Проєкт договору передбачав заборону іноземної зброї, «в тому числі ракетної зброї будь-якого типу, збройних сил і формувань».

Збройні сили України мали бути скорочені до певного розміру, при цьому Росія прагнула обмежити все — від кількості військ і танків до максимальної дальності стрільби українських ракет. РФ хотіла, щоб чисельність збройних сил України була обмежена 85 000 військовослужбовців, 342 танками і 519 артилерійськими знаряддями.

Українська сторона на переговорах вимагала 250 000 військовослужбовців, 800 танків і 1 900 артилерійських установок.

Росія також хотіла, щоб дальність польоту українських ракет була обмежена 40 кілометрами, кримський півострів залишився б під окупацією Росії і не вважався б нейтральним.

Москва також наполягала на тому, щоб російська мова функціонувала нарівні з українською в органах влади та судах — пункт, на який Київ, згідно з проєктом документа, не погодився.

Майбутнє східних регіонів України, окупованих Росією у 2014 році, не було включено до проєкту, це питання мало обговорюватися під час особистих переговорів Путіна та Зеленського.

Договір мав бути гарантований іноземними державами: США, Велика Британія, Китай, Франція та Росія. На ці країни було покладено обов’язок захищати нейтралітет України в разі порушення договору. Проте поки договір буде чинним, країни-гаранти мали «припинити міжнародні договори та угоди, несумісні з постійним нейтралітетом України», включно з будь-якими обіцянками двосторонньої військової допомоги. Міжнародні гарантії безпеки не мали поширюватися на Крим і Севастополь.

У разі нападу на Україну українські учасники переговорів хотіли, щоб її повітряний простір був закритий, що вимагало б від держав-гарантів забезпечення безпольотної зони і надання зброї з боку гарантів, що не було схвалено Росією.

Крім того, Росія хотіла додати Білорусь як гаранта, а Україна — Туреччину.

Українські учасники переговорів виділили курсивом текст, який свідчить про те, що вони відмовилися обговорювати російський пункт, який вимагає від Києва зняти претензії на те, щоб він підпав під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, який переслідує воєнні злочини, як зазначено в документі. Вони також не ратифікували пункт про скасування всіх взаємних санкцій.

Видання стверджує, що «документ демонструє, на які глибокі поступки готові були піти учасники переговорів з української сторони, коли Київ опинився у скрутному становищі в перші тижні війни.

Крім того, проєкт частково описує компроміси, на які Росія може спробувати змусити Україну піти, «якщо західна військова підтримка вичерпається».

Очевидно, що російські умови зробили б Україну фактично беззбройною і нездатною себе захистити в разі чергової навали з боку Росії. Більше того, коли серед так званих гарантів ненападу, знаходиться сама РФ, то віри в спроможність такого документу взагалі немає. Так само не додає оптимізму й присутність в переліку Китаю.

Як ми вже писали, за даними ЗМІ, президент РФ Володимир Путін щонайменше з вересня 2023 року через посередників надсилає сигнали про нібито готовність до припинення вогню у війні проти України.

Додамо, президент Володимир Зеленський заявив, що дипломатичне завершення війни України з Росією можливе тільки на основі формули миру, яка передбачає звільнення всіх українських територій, тимчасово окупованих РФ.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Гройсман сделал видеообращение к украинцам в связи с газовым шантажом России

02.03.2018 - 13:39
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман сделал видеообращение к украинцам в связи с ситуацией с нехваткой газа. Гройсман заявил, что Россия, проиграв арбитраж в Стокгольме, прибегла к шантажу, понизив объемы прокачки газа, ...

В России разбился пассажирский Ан-148, погиб 71 человек. Видео

11.02.2018
Трагедия в Раменском районе Московской ...

В Сирии новая химическая атака: видео

12.04.2017
На северо-западе Сирии правительственные войска ...