Землю накрили потужні магнітні бурі

З кінця минулого місяця Земля перебуває під впливом підвищеної геомагнітної активності Сонця. Починаючи з 4 липня сила магнітної бурі залишається доволі високою – сягає 9 балів. Зазвичай, саме на «фініш» активності організм людини реагує найбільше.

Сьогодні планету «штормить» потужно. Сонячна активність з К-індексом 9 (червоний рівень) відповідає геомагнітному шторму, здатному впливати на самопочуття метеозалежних людей.

Про це повідомляє Центр прогнозування космічної погоди (SWPC) NOAA.

У понеділок, 8 липня, як вважають вчені, буря знизить свою потужність до К-індексу 4 (жовтий рівень), а у вівторок, 9 липня, до К-індексу 3.

Проте прогноз може змінитися, адже вчора на зірці спостерігали за черговими викидами коронарної маси. Тому є підстави вважати, що, ймовірно, висока геомагнітна активність зберігатиметься.

Шторм може вплинути на електромережу, а також на супутниковий і високочастотний радіозв’язок. Можуть бути збої у GPS та на космічних кораблях. 

Останнього разу шторм G5 був у травні цього року, а перед цим аж в жовтні 2003 року. Тоді це призвело до відключень електроенергії в Швеції та пошкодження трансформаторів у Південній Африці.

Як відомо, магнітні бурі – це збурення геомагнітного поля Землі. Їх провокують потоки заряджених частинок, викинутих Сонцем.

Усього на наше самопочуття впливає 5 погодних факторів: атмосферний тиск, температура та вологість повітря, а також магнітні бурі та космічні вітри. Перші чотири ми можемо передбачати за допомогою метеопрогнозів, а ось щодо космічного вітру (потік сонячної та ін. плазми, який вривається в нашу атмосферу), то він непередбачуваний. Цікаво, що людина, чутлива до одних факторів, може не реагувати на інші.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

В Киеве на АЗС произошла драка из-за очереди, видео

11.02.2018 - 15:22
Вечером 10 февраля на столичном проспекте Правды возле АЗС произошла стычка между водителями. Причиной конфликта стало то, что один из водителей решил не дожидаться своей «очереди». Как сообщает Киев оперативный ...