Зеленський звернувся до влади Польщі і ЄС

Президент України Володимир Зеленський звернувся до влади Польщі і Євросоюзу на тлі масових протестів польських фермерів, які влаштували блокаду українського кордону. Відповідне відео оприлюднила пресслужба глави держави у середу, 1 лютого.

За словами Зеленського, він доручив українському уряду найближчим часом, а саме до 24 лютого, відправитись на кордон з Польщею, «бо ця блокада на кордоні, на жаль, додає загроз і для постачання зброї нашим хлопцям на фронт».

«І я прошу тебе, Дональде, пане премʼєр-міністре (прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск – ред.), теж приїхати до кордону. Анджею (Дуда – ред.), пане президенте, я прошу тебе підтримати цей діалог. Це національна безпека. Ми не маємо це затягувати. Найближчі дні дають нам шанс це зробити», – сказав президент.

Він підкреслив, що теж готовий бути на кордоні рядом з українськими урядовцями.

«Я хочу звернутися зараз до Єврокомісії: треба зберегти єдність у Європі. Це фундаментальний інтерес Євросоюзу. Тому Україна звертається до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь представник Єврокомісії – також заради спільних інтересів і припинення політичних маніпуляцій», – додав Зеленський.

Також президент України звернувся польською мовою до громадян Польщі: «Досить Москви на наших землях. Досить непорозумінь. Не можна принижувати одне одного, не можна принижувати ані українських, ані польських фермерів. Нам потрібна єдність. Нам потрібні рішення – між нами, Україною та Польщею, та на рівні всієї Європи».

Сьогодні трохи раніше Зеленський пообіцяв «швидкі кроки» у відповідь на ситуацію на кордоні з Польщею.

Нагадаємо, 20 лютого польські фермери влаштували масову акцію протесту і перекрили шість пунктів пропуску на кордоні з Україною. Також стало відомо, що акцію збираються продовжити до квітня.

Головні вимоги протестувальників – заборона імпорту української агропродукції, а також відмова від «зеленого курсу» ЄС.

Тим часом у Польщі не виявили випадків, коли транзитна українська агропродукція залишалася б у країні. Про це сказав заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак, повідомляє farmer.pl у середу, 21 лютого.

«Ні пшениця, ні кукурудза, ні ріпак. Ці продукти тут не залишаються», – заявив він і додав, що за кілька останніх тижнів його відомство отримувало повідомлення про нібито розвантаження української продукції в Польщі, яка має прямувати через країну транзитом.

«Жодне з цих повідомлень не підтвердилося», – визнав Колодзейчак.

Водночас він висунув припущення про те, що українське зерно може шкодити іншим країнам ЄС, таким як Німеччина. До того ж Польша втрачає свою частку на цих ринках. А далі фактично порадив фермерам не пускати українську продукцію в ту ж Німеччину. Це підло з боку цього пана. Так само, як і його пропозиція щодо введення квот на українські сільськогосподарські товари.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Мощный взрыв в Донецке, есть жертвы: фото, видео

03.03.2018 - 15:12
Как мы уже сообщали, сегодня около двух часов дня в Ворошиловском районе Донецка возле ресторана «Шато» взорвался автомобиль. Взрыв был очень мощным — его слышал весь город. На данный момент ...

Бойцы ОС запустили танцевальный флешмоб: видео

24.02.2019
Наши  боевые потери за двадцать ...

Зеленский и Кошевой сыграли протрезвевших главарей ЛДНР: видео

02.04.2017
В Сети набирает популярность миниатюра ...