Зеленський звернувся до світової екоспільноти

Президент України Володимир Зеленський звернувся до представників світової екологічної спільноти, і заявив, що необхідно консолідувати світ, щоб Росія понесла відповідальність за екоцид, а Україна не залишилася наодинці з трагедією.

Говорячи про катастрофу на Каховській ГЕС, президент заявив, що це не природне лихо і не прояв кліматичної кризи.

«Це лихо — Путін. Те, що він робить. Те, що він особисто наказує робити. Ситуація надзвичайно важка. Російські війська не припиняють артилерійських ударів саме по тій території, де здійснюється евакуація людей. На жаль, є поранені від цих терористичних обстрілів. Люди, які рятують і рятуються від російського екоциду, змушені рятуватися ще й від російського вогню! Просто на точках евакуації», — заявив Зеленський.

За його словами, цей російський злочин екоциду — найбільший за десятиліття у Європі.

«Але, судячи з усього, російські окупанти вирішили додатково погіршити його наслідки. На окупованій частині території, де затоплено близько десятка населених пунктів, узагалі не здійснюється евакуація. Люди другу добу на дахах, у водяній пастці, без питної води, їжі та медичної допомоги. Скільки там загиблих і постраждалих, ми поки не знаємо», — наголосив президент.

Він зауважив, що у понад 30 населених пунктах життя зламане. Для сотень тисяч людей у багатьох містах і селах значно ускладнений доступ до питної води.

«Через знищення дамби затоплені сховища пального, склади з хімікатами, склади з добривами, могильники тварин, із них щонайменше два «сибіркові поховання», і обидва — на тимчасово окупованій території. Що з ними зараз, нам невідомо. Там, де не було централізованої каналізації, каналізаційні стоки вже у воді, якою вкрито все», — розповів Зеленський.

За його словами, «кількість екосистем, які знищені або поставлені на межу вимирання цим російським терактом, уже обчислюється тисячами. Понад 50 тисяч гектарів лісів затоплено, і щонайменше половина з них загине. Десятки тисяч птахів і щонайменше двадцять тисяч диких тварин під загрозою загибелі. Каховське водосховище перетворене на велику могилу для мільйонів живих істот».

«Звичайно, ми будемо й надалі робити все можливе, щоб урятувати якнайбільше людей. І ми потребуємо підтримки світу в цьому. І не лише риторикою, а й діями. На контрольованій нами території міжнародні організації почали допомагати. Я дякую. На окупованій же території — нуль підтримки. І що довше це триває, то більше, на жаль, там буде жертв. Уваги міжнародних організацій до окупованої території, яка затоплена, наразі фактично немає. І потрібен, зокрема, ваш тиск на них — я прошу!», — наголосив президент.

Він закликав світ допомогти Україні.

«Ми зробимо все, щоб гарантувати людям основу для життя навіть після цієї катастрофи. Але потрібно, щоб не залишилося жодної пустелі, чи руїни, чи мертвої зони після цієї катастрофи. І це можна забезпечити лише спільними зусиллями, разом з екозахисною спільнотою світу, разом із policy makers, разом із лідерами й державами, разом із міжнародними організаціями. Забруднення й отрута із зони затоплення швидко потрапляє в підземні води, отруює річки, а звідти потрапляє в басейн Чорного моря. Тобто не буває руйнації природи «десь там» — все у світі дуже взаємопов’язане», — заявив Зеленський.

Через підрив російськими окупантами Каховської ГЕС розпочато розслідування за статтею екоцид. Про це повідомив Офіс генпрокурора в Telegram 6 червня.

«За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами екоциду та порушення законів і звичаїв війни», — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, 6 червня близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. У результаті цього відбувається підняття урізу води та затоплення населених пунктів поблизу річки Дніпро.

Правоохоронними органами вживаються заходи для встановлення масштабів руйнування. Проводяться першочергові дії для фіксування злочину, скоєного армією країни-агресора.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Кот демонстрирует сложные акробатические номера (видео)

10.05.2016 - 22:38
По части акробатики и гимнастических упражнений коты могут дать фору любому. Разве что обезьяны вне конкуренции. На видео, расположенном ниже, кот выполняет сложный гимнастический номер со стулом. Ну не нашлось ...