Зеленський заслухав на Ставці пропозиції по мобілізації

Президент Володимир Зеленський 1 грудня провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача, під час якої обговорювалися сценарій на 2024 рік та зміни в мобілізації. Про це глава держави розповів у своєму зверненні.

«Щойно провів засідання Ставки. Командувачі з фронту та головком доповіли щодо ситуації на передовій — усі основні напрямки. Схід — Купʼянськ, Лиман, Мар’їнка, Авдіївка. Запоріжжя. Південь і, зокрема, наші дії в Херсонській області», — зазначив Зеленський.

Він додав, що заслухав доповіді щодо постачання боєприпасів та зброї.

«Готуємо оновлені запити для комунікації з партнерами. Попереду — вагомий тиждень саме з точки зору такої комунікації», — сказав президент.

За його словами, на Ставці була доповідь керівника Служби зовнішньої розвідки України щодо ймовірних російських дій та міжнародної ситуації наступного року.

«Аналізуємо всі можливі сценарії, і має бути наш, український сценарій на 24-й рік. Конкретні операції із цілком конкретним обґрунтуванням, які дадуть Україні теж цілком конкретні результати. Саме під таку конкретику має бути розраховано все, що необхідно нашій державі, нашим бригадам», — наголосив президент.

Також на засіданні обговорили питання щодо мобілізації.

«Всі в Україні розуміють, що в цій сфері потрібні зміни. І це питання не просто про кількість тих, хто може бути мобілізований. Це питання про терміни — і для кожного, хто зараз у війську, для демобілізації, і для тих, хто прийде у військо. І це питання про умови. Це комплексні речі, які мають опрацьовувати військове керівництво та Міністерство оборони і які мають бути представлені Ставці для затвердження. Сьогодні були деякі пропозиції — я чекаю на комплексні рішення», — зазначив Зеленський.

Кабмін планує змінити порядок мобілізації в Україні. Головна мета змін полягає в збереженні боєздатності після майже двох років війни з Росією. Про це 27 листопада заявив секретар РНБО Олексій Данілов, повідомляло британське видання The Guardian.

За його словами, Україна планує використати комерційні рекрутингові компанії, щоби провести більш цілеспрямований призов та поповнення рядів призовників. Використання цих компаній має переконати призовників, що вони виконуватимуть ролі, які відповідають їхнім навичкам, а не що їх «просто відправлятимуть на фронт».

«Деякі люди бояться: бояться померти, бояться стріляти. Але це не означає, що вони не можуть бути залучені до інших видів діяльності… Тепер у нас є новий міністр з новим підходом», — пояснив Данілов.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, міністру оборони Рустему Умєрову та прем’єр-міністру Денису Шмигалю підготувати комплексний план із мобілізації. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Француз показал китайцам уникальную выставку скульптур шоколада: видео

17.12.2016 - 23:46
Что означают реки и армии из шоколада, узнали жители 2-миллионного Чанчуня. В этом китайском городе выставлена экспозиция из около 700 скульптур. Шоколадную терракотовую армию, Будду, львов, драконов и Эйфелеву башню ...

Пехотинцы ВСУ встречают врага на окраине Донецка: видео

06.10.2017
Военное телевидение Украины показало передовые ...

История развития самолётов с вертикальным взлётом (видео)

26.02.2016
Все самолёты с возможностью вертикального ...

Появилось видео уничтожения опорного пункта террористов

28.06.2017
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин выложил ...