Зеленський відповів, чи вважає Китай ворогом

Китай має економічний і політичний вплив на Росію та міг би допомогти Україні. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції за результатами Саміту миру у Швейцарії в неділю, 16 червня.

“Ми поважаємо Китай і завжди поважали територіальну цілісність і суверенітет вашої держави. Все, що ми хотіли, щоб Китай поважав територіальну цілісність України і наш суверенітет. Ми поважаємо ваш народ, ваші цінності і ваш вибір. І хотілося б, щоб Китай робив те саме”, – сказав глава держави, відповідаючи на запитання журналіста з Китаю.

Президент України наголосив, що Китай має економічний і політичний вплив на Росію.

“Вважаю, що Китай міг би нам допомогти. Тому хотів би, щоб ті чи інші пропозиції, які є у китайської сторони, щоб вони були в нашому діалозі. Я не можу приймати пропозиції просто через медіа – це не правильно”, – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що “Україна ніколи не говорила, що Китай наш ворог”.

“І я прошу вас не використовувати такі речі. Я завжди кажу, що в України ворог один – Путін”, – заявив Зеленський, зазначивши, що хотів би, щоб Китай був другом для України.

Український лідер додав, що російський диктатор Володимир Путін зробив усе, щоб представники Китаю працювали з іншими дипломатичними установами, щоб ті скасували свою присутність на Саміті миру і підтримку України, і приєдналися до китайсько-бразильських пропозицій.

Нагадаємо, Китай, який не був присутній на Саміті миру у Швейцарії, лобіює свій “мирний план” серед світових урядів. У Китаї заявили, що не братимуть участі у Саміті миру, оскільки вимоги КНР щодо участі Росії не були враховані.



Подпишитесь на новости

 

Video >>

Удар ракети “Фламінго” по заводу в РФ потрапив на відео

25.02.2026 - 17:19
У мережі з’явилося відео, на якому зафіксовано момент ураження стратегічного підприємства в російському місті Воткінськ. Кадри оприлюднив Telegram-канал «Досье шпиона», зазначивши, що йдеться про удар крилатою ракетою «Фламінго» по виробничих ...

Резніков показав британські танки Challenger 2 в Україні

28.03.2023
Британія і Україна офіційно підтвердили ...

Голова Вінницької ОВА Борзов повідомив про ракети у небі

05.12.2022
Голова Вінницької обласної військової адміністрації ...