Зеленський усунув з посади генерала Содоля

Президент України Володимир Зеленський прийняв решення замінити генерала Юрія Содоля на посаді командувача об’єднаних сил ЗСУ генералом Андрієм Гнатовим.

Про це голова держави повідомив у своєму вечірньому відеозверненні, опублікованому в Telegram в понеділок, 24 червня.

Це відбулося на тлі скандалу. Заяву до ДБР на Содоля в неділю, 24 червня, написав начальник штабу бригади Азов Богдан Кротевич (Тавр). 

Кротевич звинувати генерала в перевищенні службових повноважень та некомпетентному командуванні військами, що призвело до втрат великої частини території України, і просить перевірити командувача на факт співпраці з ворогом.

Начальник штабу бригади Азов також висловив готовність свідчити в цій справі.

Але не він був першим. Наприклад, у травні авторитетний фронтовий волонтер і блогер Сергій Стернко (за даними бійців з передової вони досі отримують від нього більше дронів-камікадзе, ніж від держави) «наїхав» на командувача оперативно-стратегічного угруповання військ Хортиця Юрія Содоля.

У своєму Телеграм-каналі Сергій Стерненко фактично звинуватив генерала у невиправданих втратах особового складу: «…Це призначення — кадрова катастрофа. Гіршу кандидатуру, якій плювати на життя солдата, було складно уявити».

Раніше Юрій Содоль командував морською піхотою ЗСУ, яка показала себе досить ефективно під час контрнаступу навесні і влітку 2023-го, зокрема на Бердянському напрямку, де було звільнено десяток сіл.

Однак Сергій Стерненко про це не згадав: «Жоден бойовий морпіх про нього не скаже цензурного слова. В мережі маса прикладів, коли морську піхоту Содоль просто «зточував» — від трагедії із 37 бригадою морської піхоти до відправки на лівий берег Дніпра морпіхів без будь-якого забезпечення та захисту».

Волонтер звернув увагу на те, що така практика генерала суперечить офіційній позиції командування ЗСУ, начебто націленій на збереження особового складу:

«Дуже дивно бачити декларування державою цінності людського життя та призначати на таку високу посаду того, хто ставиться до особового складу у найгірших традиціях Жукова».

До речі, Юрій Содоль у Верховній Раді України під час обговорень необхідності посилення мобілізації одинадцятого квітня цього року заявив,  що головною проблемою Сил оборони є нестача солдатів, адже окупанти переважають за кількістю військових у сім-десять разів.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Боевые беспилотники уничтожили позиции оккупантов на Донбассе: видео

27.04.2018 - 09:58
Нардеп Дмитрий Ярош, который ранее возглавлял «Правый сектор», а сейчас «Украинскую добровольческую армию», рассказал о том, что беспилотники УДА работают на фронте, а ударные дроны наносят удары по позициям оккупантов. ...

Крошечный фонарик питается от тепла рук (видео)

20.11.2015
Термоэлектрический генератор часто используют для ...

Успенскую сняли с самолета из-за дебоша: видео

25.03.2018
Со второй попытки эпатажная российская ...