Зеленський схвалив нові терміни воєнного стану

В Україні продовжили загальну мобілізацію та воєнний стан. Президент Володимир Зеленський підписав відповідні закони, повідомляється на сайті Верховної Ради у четвер, 9 листопада.

Зокрема, підписано закон №10211 про продовження воєнного стану, а також закон №10212 про продовження строку проведення загальної мобілізації. Відповідні законопроекти Верховная Рада схвалила 8 листопада.

Воєнний стан та мобілізацію в Україні продовжили ще на 90 діб. Тепер вони діятимуть принаймні до 14 лютого 2024 року.

Це вже дев’яте продовження терміну воєнного стану та мобілізації з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Як відомо, вранці 24 лютого 2022 року Україна вперше в історії ввела режим воєнного стану після початку повномасштабного вторгнення Росії.

Воєнний стан – особливий правовий режим, що передбачає надання органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози державі.

Загальна мобілізація ‒ це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил, який проводиться одночасно на всій території України. У цей період мобілізації підлягають усі громадяни віком від 18 до 60 років (переважно чоловіки), які можуть виконувати військовий обов’язок.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Украинско-британская компания создала уникальную бронебойную пулю: видео

24.07.2017 - 19:26
Патрон, оснащенный нею уже прошел тестирование в ВСУ Украинско-британская компания Stiletto Systems Ltd продолжает разработку новых бронебойных патронов. Сегодня, 24 июля, портал defence-blog.com сообщил о том, что разработчики презентовали новый ...

В Японии после запуска рухнула ракета: опубликовано видео

30.06.2018
Неудачей завершился запуск ракеты в ...