Зеленський провів зустріч з королем Нідерландів

Президент Володимир Зеленський зустрівся з королем Нідерландів Віллемом-Александром під час офіційного візиту до цією країни. Про це повідомила пресслужба глави української держави у четвер, 4 травня.

Зеленський висловив вдячність королю за всебічну підтримку його країни в захисті свободи та незалежності України, а також за особисту турботу королівської родини про українців, які прибули до Нідерландів у пошуках прихистку від війни.

«Із перших днів нападу Росії ми відчуваємо, що Нідерланди та весь нідерландський народ разом з Україною», – зазначив президент.

Глава української держави високо оцінив тісне партнерство, яке Україна та Нідерланди вибудували впродовж останнього року на багатьох рівнях.

Зеленський також відзначив символічність того, що аудієнція в короля відбулась у важливий для його країни День пам’яті, коли жителі Нідерландів віддають шану солдатам і цивільним особам, які загинули під час Другої світової війни, а також в інших військових конфліктах та миротворчих місіях.

Україна, Бельгія і Нідерланди підписали декларацію

Президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Бельгії Александер де Кроо і прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали в Гаазі спільну декларацію. Про це повідомив Офіс президента.

«До того часу, як Україна стане членом НАТО, Бельгія та Нідерланди залишаються відданими підтримці України на її шляху до подальшої євроатлантичної інтеграції та зміцнення спроможності України захистити себе від поточної російської військової агресії та від будь-якої майбутньої загрози. Безпека України має велике значення для Альянсу», – зазначено у документі.

У рамках партнерства Україна-НАТО Бельгія та Нідерланди сприятимуть довгостроковій сумісності з НАТО, реформуванню та реконструкції оборонної промисловості України, розбудові інституцій та потенціалу.

Водночас пріоритетом буде чітка дорожня карта сталого переходу ЗСУ до стандартів, доктрини та інституцій НАТО, а також достатня фінансова підтримка.

Підкреслюється, що Бельгія та Нідерланди підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно, і продовжать надавати потужну військову підтримку, включно з бронетехнікою, боєприпасами, а також у форматі гуманітарної та фінансової підтримки.

Країни також продовжать роботу з формування міжнародних механізмів компенсації збитків, завданих російською агресією. Водночас Бельгія та Нідерланди продовжать вивчати можливості використання заморожених і знерухомлених російських активів для підтримки відновлення України та з метою виплати репарацій.

Зазначено, що міжнародні санкції є невід’ємною частиною міжнародної відповіді на російську агресію, Бельгія та Нідерланди віддані подальшому посиленню тиску на Росію через додаткові санкції ЄС, де це можливо, і через зусилля на рівні ЄС і G7 для протидії обходу режиму санкцій.

Крім того, Бельгія та Нідерланди підтверджують свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і висловлюють підтримку українській Формулі миру, спрямованій на встановлення всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні задля глобальної безпеки.

Президент підняв тему вступу до НАТО

В Україні розуміють, що країна не стане членом НАТО під час війни з Росією. Але потрібен чіткий сигнал, що це станеться після завершення бойових дій. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час пресконференції у Гаазі.

За його словами, останнім часом Україна отримала позитивні меседжі від держав, які готові підтримати нашу країну та робити щось більше, ніж пропонувати просто політику відкритих дверей.

«Я гадаю, що наші друзі нас підтримають. Вони захочуть бачити нас в НАТО. Але ми є реалістами, ми розуміємо, що не будемо в НАТО під час війни. Але під час війни ми хочемо отримати чіткий сигнал, що після війни ми станемо членами НАТО», – сказав глава держави.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Саудовской Аравии произошел госпереворот с покушением на короля: видео

22.04.2018 - 00:28
В Саудовской Аравии предпринята попытка госпереворота с покушением на короля. В Эр-Рияде покушались на жизнь на короля Салмана ибн Абдул-Азиз Аль Сауда. Как информирует издание Jerusalem Post, очевидцы публикуют в соцсетях ...

Жестокий бунт в бразильской тюрьме унес 60 жизней: видео

02.01.2017
Сегодня в бразильской тюрьме вспыхнул ...

Петра Порошенко тепло поздравили с днем рождения: видео

26.09.2017
Сегодня президенту Украины Петру Порошенко ...

Винницкий Щедрик покорил мир: видео

17.01.2017
Священник Вознесенского храма Винницы и ...