Зеленський приїхав з візитом в Охтирку

Президент Володимир Зеленський перебуває з робочою поїздкою у Сумській області. Він приїхав до міста Охтирка, де взяв участь у заходах з нагоди річниці його героїчної оборони від російських загарбників, повідомляє прес-служба глави держави.

«На Сумщині, у нашій Охтирці, ми вшановуємо справжню козацьку хоробрість і незламність наших людей, наших героїв, усіх українців і українок. Тих, хто бився тут за своє місто, за свою землю і тим самим – за всю нашу державу. Тих, хто знищував російські колони тут і тим самим ламав увесь ворожий задум проти України та українського народу», – сказав президент під час виступу.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто віддав життя за незалежність України. Були поіменно згадані військовослужбовці та цивільні, які загинули під час оборони Охтирки.

«Для мене велика честь – вручити сьогодні Охтирці почесну відзнаку міста-героя, міста-захисника, міста-переможця», – сказав Зеленський.

Нагороду з рук президента отримали міський голова Павло Кузьменко, голова ВЦА та міський комендант.

Нагадаємо, на п’ятий день повномасштабного вторгнення, 1 березня 2022 року, російські окупанти вбили щонайменше сімдесят українських військовослужбовців військової частини в Охтирці, накривши її вогнем із реактивних систем залпового вогню «Град». Про це тоді повідомили сумський губернатор Дмитро Живицький та прес-служба Державної служби спецв’язку та захисту інформації України.

Взагалі, Охтирка з перших днів фашистської навали почала чинити активний опір. Тіла російських окупантів були розкидані по всьому місту вже 28 лютого…  

А мер Охтирки Павло Кузьменко на четвертий день вторгнення повідомляв, що агресор використав вакуумну бомбу для підриву нафтобази. У сусідньому селі Камиші інтервенти розстріляли автомобіль із мирними жителями та займалися мародерством… Так починалася війна у цьому регіоні. А потім були битви, подвиг, героїзм наших військових, тероборони, простих людей! Охтирка встояла і надихнула багатьох.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Грузии из выброшенных на свалку яиц вылупились тысячи цыплят. Видео

11.06.2018 - 17:57
Грузинский город Марнеули атаковали едва вылупившиеся цыплята. Птенцы появились на свет на свалке — именно туда сотрудники городской птицефабрики привезли тысячи яиц, посчитав их просроченными. Спустя сутки после выгрузки яиц, ...

Парасюк и Гелетей подрались возле Рады: видео

17.10.2017
Депутат Владимир Парасюк вновь «отметился» ...

Беспилотник научили искать мины и наносить их расположение на карту (видео)

11.12.2015
Программист Дирк Гориссен создал беспилотный ...