Зеленський і Туск обговорили захист заходу України

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Про це український лідер повідомив у Telegram в четвер, 16 травня.

«Розказав йому про поїздку до Харкова та ситуацію на місці. Зокрема, про нагальну потребу України в ППО для захисту Харкова й інших регіонів», – написав він.

Зеленський нагадав, що одна із цілей РФ зараз – газова інфраструктура на заході України.

«Успіх Росії там поставить під удар енергетичну безпеку Європи. Ми маємо спільно знайти спосіб, як цьому протидіяти», – зазначив президент.

Також Зеленський і Туск доручили своїм командам невідкладно почати роботу над текстом двосторонньої безпекової угоди.

«Між історичними партнерами вона має бути максимально амбітна», – підкреслив український лідер.

Під час переговорів з партнерами, які могли б поділитися з Україною системами ППО, розглядаються дуже різні рішення, зауважив дипломат.

Раніше очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Польща має можливість прикрити західні області України системами ППО Patriot. За його словами, «зараз все реально».

В Німеччині з цього питання єдності немає. Уряд ФРН вважає, що залучення літаків або засобів ППО країн НАТО у відбитті російських повітряних атак над західною частиною України стане «безпосереднім втягуванням Альянсу в конфлікт». Про це заявив речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт на брифінгу в понеділок, 13 травня. Посадовець прокоментував таким чином пропозицію залучити ППО сусідніх з Україною держав до захисту українського повітряного простору

Водночас голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман в ефірі телеканалу Welt у назвала цю «неофіційну ідею від експертів» про захист українського неба поблизу європейських кордонів слушною і такою, що варта обговорення.

Вона висловила надію, що ця ідея буде обговорена на саміті НАТО в липні додала, що «наскільки це є реалістичним, має вирішувати весь Альянс».

«Велика помилка, яку зробила НАТО, зробили ми всі, полягає в тому, що за 2 роки ми не відповіли на прохання України зробити над нею безполітну зону», — заявила Штрак-Циммерман.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Гимн Украины, — рок-версия

29.11.2015 - 20:01
Предлагаем послушать рок-версию Гимна Украины, которую создал харьковский музыкант Никита Рубченко. ...

В блиндаже террористов «ДНР» прогремел мощный взрыв: видео

11.02.2019
Подполковник Вооруженных сил Украины Анатолий ...

Венесуэльские снайперы записали видеообращение к Мадуро

18.02.2019
В Венесуэле продолжается противостояние на ...