Замах на прем’єр-міністра Словаччини Фіцо: що відомо

Прем’єр-міністра Словаччини Фіцо сьогодні серйозно поранили в місті Гандлова після засідання уряду. Про це повідомило видання Denník N.

Вказано, що кілька пострілів пролунало перед місцевим Палацом культури, коли Фіцо вийшов до народу.

«За словами свідків, які перебували на місці, Фіцо підійшов до людей, які його вітали, після чого пролунало кілька пострілів. Потім Фіцо впав на землю», – йдеться у повідомленні.

Охоронці швидко підняли прем’єр-міністра, посадили його в машину та відвезли.

Імовірний нападник був затриманий поліцією на місці. Охорона подбала про безпеку інших членів уряду.

Трохи пізніше місцеві ЗМІ повідомили, що стан Роберта Фіцо важкий. Він начебто отримав поранення у живіт, груди і кінцівки. Прем’єра везуть у місто Банська Бистриця на операцію.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо перебуває в «небезпечному для життя» стані. Про це повідомляється у першому повідомленні на його сторінці у Facebook після замаху на посадовця.

Вказано, що в нього стріляли кілька разів, «і зараз він перебуває у небезпечному для життя стані».

«Станом на зараз його перевозять гелікоптером до Банської Бистриці, оскільки дорога до Братислави зайняла б занадто багато часу, враховуючи необхідність невідкладного втручання. Найближчі кілька годин все вирішать», – йдеться в дописі.

При цьому не уточнюється характер поранень, але сайт Denník N стверджує, що словацький прем’єр отримав поранення в живіт, руки і ноги.

Також ЗМІ пишуть, що Роберта Фіцо вже доставили рятувальним гелікоптером до лікарні Рузвельта в Банській Бистриці. Його забрали на ношах до реанімації.

«Оскільки рятувальники накрили лежачого прем’єра простирадлом, не вдалося побачити, чи був він при свідомості і які у нього травми», – йдеться у повідомленні.

У прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо стріляв 71-річний чоловік із міста Левіце. Про це згодом повідомило Denník N .

Вказано, що він стріляв в урядовця із легально зареєстрованої зброї.

Видання Plus7 Dní стверджує, що підозрюваним є Юрай Чінтула – письменник та поет, один із засновників літературного клубу DÚHA. Також він активіст ліберальної партії Прогресивна Словаччина.

Правоохоронці поки не давали офіційної інформації про нападника.

В мережі з’явилося відео нападу. На кадрах можна побачити, як чоловік за загорожею протягує руку з пістолетом, після чого можна почути чути кілька пострілів.

Реакція Зеленського

Президент України Володимир Зеленський засудив замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Про це він написав у соцмережі X у середу, 15 травня

«Жахливий напад на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Рішуче засуджуємо цей акт насильства проти очільника уряду нашої сусідньої держави-партнера. Слід зробити все можливе, щоб насильство не стало нормою в жодній країні, у жодній формі та в жодній сфері», – заявив український лідер.

Зеленський висловив сподівання, що Фіцо швидко одужає, а також висловив підтримку народу Словаччини.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Птичка ловит рыбу на приманку (видео)

21.05.2016 - 19:12
Одна маленькая, но очень умная птичка, решила полакомиться рыбкой. В этом нет ничего необычного, скажете Вы, многие птицы рыбу едят. А вот и нет. Необычен сам способ ловли. Из-за того, ...

«Ляшко перепутал парламент с гулянкой в сауне»: видео

25.02.2017
Лидер Радикальной партии Олег Ляшко ...