Залужний обговорив плани ЗСУ з Чарльзом Брауном

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів телефонну розмову з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Чарльзом Брауном. Про це український генерал повідомив у Telegram в понеділок, 13 листопада.

«Детально розповів про обстановку на фронті. Авдіївський, Купʼянський та Марʼїнський напрямки залишаються найгарячішими. Ситуація складна, контрольована. Водночас ЗСУ продовжують ведення наступальних дій на визначених напрямках та завдають противнику значних втрат у живій силі та техніці», — зазначив Залужний.

Сторони також обговорили плани України на зимовий період та окремо зупинилися на нагальних потребах ЗСУ. Передусім йдеться про снаряди, засоби протиповітряної оборони та БПЛА.

«Обговорили питання підготовки військовослужбовців та відновлення боєздатності підрозділів», — додав головнокомандувач ЗСУ.

Нагадаємо, оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною. Протягом доби на фронті відбулось 50 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський анонсував на найближчий час переговори з лідерами країн-партнерів і нові пакети підтримки для армії. Про це глава держави заявив під час відеозвернення в понеділок, 13 листопада.

«Провів сьогодні кілька нарад і з приводу наших нових міжнародних кроків, які заплановані на найближчі тижні. Переговори з лідерами країн-партнерів, нові пакети підтримки для наших воїнів, міжнародна комунікація України. Можемо і маємо забезпечити абсолютно чіткий результат: яким не був би інформаційний порядок денний світу, наші партнери мають нас розуміти і чути українців», — сказав Зеленський.

Президент також повідомив про тривалу нараду з дипломатами, урядовцями, представниками Верховної Ради щодо підготовки України до політичного рішення Євроради про початок переговорів про членство України у Європейському Союзі.

«Працюємо над тим, щоб отримати безумовне рішення про початок переговорів. Для України це принципово — реалізувати всі рекомендації Єврокомісії, які були надані, усі сім рекомендацій, і виконати необхідне на цьому етапі нашого шляху у Євросоюз. Успіх нашої держави й людей — економічний, соціальний, успіх у розвитку відносин України зі світом — може бути тільки як спільний успіх усієї Європи. Заради цього ми поступово посилюємо наші інституції, наші законодавчі норми», — додав Зеленський.

Глава держави також подякував президенту Румунії Клаусу Йоганнісу і прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте за відкриття центру підготовки пілотів у Румунії.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Почему президент Молдовы Додон не будет признавать Крым российским: видео

18.01.2017 - 01:24
Как и заявляли молдавские политологи, новый президент страны Игорь Додон строит свою политическую линию в интересах Молдовы. Без рьяной поддержки Кремля действиями. Будучи с визитом в Москве, Додон, отвечая на ...

В России подростки атаковали полицию: видео

28.05.2017
Подростки в Челябинске устроили обструкцию ...