Захід допускає постачання Україні винищувачів для вирішальної переваги над РФ

Союзники України на Заході обговорюють способи забезпечити їй «вирішальну перевагу» над російськими окупаційними силами й покласти край повномасштабній війні.

Про це повідомили співрозмовники Evening Standard.

У матеріалі йдеться, що країни Заходу, які вже понад дев’ять місяців спостерігають за ходом війни, намагаються з’ясувати, «що потрібно зробити, щоб дати Україні вирішальну перевагу, яка б не вилилася в наступ на Росію».

Одне із джерел видання припустило, що обговорення можуть зрештою призвести до постачання Україні сучасних винищувачів. Воно уточнило, що як допомога Україні розглядається «що завгодно», але з умовою не здійснювати атаки по території РФ, окрім тієї, яка безпосередньо залучена в бойові дії в Україні».

Також може йтися про постачання озброєння, яке б дозволило Україні здійснювати удари «на випередження» РФ, а не просто реагувати на російські атаки, наприклад, на ключові об’єкти інфраструктури.

«Це складне питання, але це питання, яке починають розглядати, тому що альтернатива, яка полягає в тому, щоб залишити все як є, також не є привабливою. Це робота, яка ведеться у США та з ключовими союзниками по НАТО. Вона ще не досягла завершення, але це те, що ми розглядаємо дуже уважно», – зазначив співрозмовник Evening Standard.

Він уточнив, що обговорення постачання України сучасних винищувачів розглядається, та поки не обговорюється: «Багато залежить від характеру російських атак і від того, де українці найбільше хочуть докласти своїх зусиль».

Нагадаємо, 12 грудня також стало відомо, що Словаччина готова передати Україні свої винищувачі МіГ-29, приготування для цього можуть розпочатися найближчими тижнями.

На цьому наголосив міністр закордонних справ Словаччини Растислав Качер в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Ми ще не передали вам МіГ-29, але готові це зробити. Ми говоримо з нашими партнерами в НАТО про те, як це зробити», — сказав він.

«Наш міністр оборони пояснив вашому президенту, як це можливо зробити. І, гадаю, найближчими тижнями до Словаччини прибуде українська делегація і ми разом з американськими друзями працюватимемо над тим, щоб це стало реальністю… Я дуже оптимістично налаштований з цього приводу, вважаю, це скоро станеться, і літаки будуть в Україні», — заявив глава МЗС Словаччини.

Про те, що Словаччина може передати Україні свої винищувачі МіГ-29 та танки радянського виробництва, було оголошено ще на початку липня. Про це сказав прем’єр-міністр Едуард Хегер, виступаючи спільно з прем’єром Чехії Петером Фіалою на телеканалі СТ24. Про кількість і терміни постачання Хегер говорити не став, пославшись, що таке прохання України.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В Виннице случился потоп: видео

24.02.2017 - 19:38
Власти уверяют, что Винницу подтопили соседние поля Резкое потепление 24 февраля привело к затоплению двух магистральных улиц на окраине Винницы. Избежать стихийного бедствия, по мнению коммунальников, было невозможно, ведь оно ...

Иран сбил израильский самолет и БПЛА: появилось видео

10.02.2018
Нарушение госграницы Израиля иранскими беспилотниками, ...

Ломаченко досрочно победил дерзкого Ригондо: видео

10.12.2017
Преобладая над соперником по ходу ...