З уряду Китаю запитали у Борреля, чому не можна озброювати РФ

Глава канцелярії Комісії ЦК Комуністичної партії Китаю у закордонних справах Ван Ї поцікавився під час неформальної бесіди у Мюнхені у керівника дипломатії Євросоюзу Жозепа Борреля, чому Пекіну не можна постачати зброю Москві, тоді як ЄС постачає її для Києва.

Водночас він запевнив, що його країна нібито не збирається постачати зброю воюючим країнам. Про це європейський чиновник заявив на прес-конференції у НАТО у вівторок, 21 лютого.

«Мушу зізнатися, що у нас з держрадником Ван Ї віддавна гарні стосунки – ще коли я був міністром закордонних справ Іспанії, а він очолював МЗС Китаю. У Мюнхені між нами була відверта розмова. Він говорив дуже влучно, я не можу переказати його слово в слово, але він сказав, що Китай не оззброює країну, яка перебуває у стані війни. Він сказав, що вони не дають Росії зброї і не дадуть. Це те, що він мені сказав і вказав, що таким є принцип зовнішньої політики Китаю», – розповів Боррель.

Він також додав, що Ван Ї ще цікавило, чому тема поставок озброєнь у Росію так непокоїть главу євродипломатії, якщо ЄС сам відправляє зброю в Україну.

«Він запитав: «Чому тебе турбує те, що я можу дати зброю Росії, якщо ти даєш зброю Україні?» Мені довелося пояснити йому, що є велика різниця, і розповісти, яку загрозу становить для нас війна в Україні», – додав глава дипломатії Євросоюзу.

Як відомо, раніше американські ЗМІ заявили з посиланням на місцевих чиновників, що Китай розглядає можливість надання Росії військової допомоги.

Зі свого боку, держсекретар США Ентоні Блінкен застеріг Китай від поставок зброї у Росію.

Додамо, що Китай підготував свій план по встановленню миру в Україні, який збирається презентувати з дня на день. Але там є пункти, які не влаштовують Україну — припинення вогню (без умови попереднього виводу російських військ зі всієї території України) і припинення постачання нам зброї. Плюс є натяк на те, що Україна має в майбутньому стати нейтральною (це випливає з пропозиції щодо задоволення інтересів всіх учасників конфлікту). Із позитиву тільки декларація про повний суверенітет і територіальну цілісність країни, але це залишиться пустою обіцянкою, якщо виконати інші китайські пункти (бо Росія, як завжди, збреше).


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Стала известна предварительная причина пожара на Центральном рынке в Виннице: фото, видео

18.04.2017 - 12:37
Причины пожара на Центральном рынке в Виннице эксперты продолжают выяснять. Спустя 5 часов после ликвидации возгорания они не могут однозначно сказать, что спровоцировало столь масштабное происшествие в торговых рядах. Но, судя ...

Настя Каменских сняла на видео зажигательный танец в бикини

29.10.2017
Не успели поклонники таланта Насти ...