З України від призову втекли майже 20 тисяч чоловіків

З лютого 2022 року до 31 серпня 2023 року кордони Румунії, Молдови, Угорщини, Словаччини та Польщі нелегально перетнули 19740 чоловіків з України. Про це пише ВВС.

З початку війни майже 20 000 чоловіків покинули Україну, аби уникнути призову. Втікачі нелегально перетинали кордон, зокрема, перепливаючи річки. 

Ще 21 113 чоловіків, які намагалися втекти, були спіймали українськими прикордонниками.

Журналісти поспілкувалися з декількома чоловіками-втікачами, які виїхали за кордон до родини, навчатися чи просто заробляти на життя.

Також видання надіслало запити владі Румунії, Молдови, Угорщини, Словаччини та Польщі.

З’ясувалося, що з лютого 2022 року до 31 серпня 2023 року кордони з цими країнами нелегально перетнули 19740 чоловіків з України. Більшість (14 313 особи) намагалися перетнути кордон пішки або вплав, а решта 6800 покладалися на офіційні документи, отримані шахрайським шляхом, із зазначенням підроблених звільнень, таких як сфабриковані хвороби.

В Україні будуть оприлюднені імена ухилянтів й лікарів військово-лікарських комісій (ВЛК), які їм допомагали. Нагадаємо, про це сказав секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону у п’ятницю, 1 вересня.

«Річ у тому, що вони не переймались. Майже в 90% випадків був один і той же діагноз. Все це буде підлягати перевірці в законний спосіб. Якщо людина дійсно непридатна – нема чого лякатися. Спокійно буде проведена документація, що ви перебували в стаціонарі, до цього хворіли», – заявив він.

За словами Данілова, факти підробки документів виявляють щодня. Після доведення провини – імена причетних будуть оприлюднені.

«Якщо доводять відповідні органи, що було скоєно злочин, то всі імена і прізвища всіх цих лікарів будуть обовʼязково відомі. З прізвищами тих, хто отримав від них таку «допомогу», – пояснив Данілов.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Хозяин ресторана «Сулугуни» опубликовал новое видео задержания Саакашвили

12.02.2018 - 16:40
Помимо Давида Сакварелидзе, видео задержания Михаила Саакашвили опубликовал еще и владелец ресторана «Сулугуни» Андрей Задорожный. По его словам, это была «жесть», его сотрудники чуть не умерли со страха. Задорожный пишет, ...

Украина выиграла у Финляндии и вышла на 2-ое место: видео гола

12.11.2016
Закончился первый тайм матча четвертого ...

Появилось видео с усадьбой Януковича в Ростове

15.03.2017
Российское издание Лайф отыскало в ...