З початку року атаковано 13 російських НПЗ

З початку 2024 року станом на сьогодні відбулося 15 атак безпілотників на 13 нафтопереробних заводів у дев’яти російських регіонах. Значно пошкоджено вісім об’єктів, повідомляє The Insider.

«Загальна встановлена потужність атакованих заводів — 178 млн т на рік, але значних пошкоджень зазнали лише вісім НПЗ сукупною встановленою потужністю 83 млн т на рік. Якщо ж враховувати лише достовірно пошкоджені установки первинної переробки нафти, то кампанія повітряних ударів торкнулася поки що лише 46 млн т на рік потужностей переробки, що відповідає 14% від усієї потужності НПЗ та 17% від переробленої у 2023 році нафти», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, останнім часом БПЛА регулярно б’ють по російських НПЗ і нафтобазах. У ніч на 17 березня пожежа після удару дронів сталася в місті Слов’янськ-на-Кубані в Краснодарському краї. Днем раніше, 16 березня, у Самарській області РФ дрони атакували два НПЗ, 15 березня три БПЛА атакували нафтозавод у Калузькій області РФ: пошкоджено обладнання.

Вранці 13 березня щонайменше три ударні безпілотні літальні апарати літакового типу з «мопедними» двигунами розбили нафтопереробний завод в Рязані. Подію дуже гарно зафільмували місцеві жителі та водії пустих автоцистерн в черзі біля заводу. Особливо, що стосується другого і третього влучання. Видно, як на фоні сильної пожежі однієї установки з перегонки нафти після першого удару в небі по черзі пролітають дрони, зовні подібні до класичних «Байрактарів», і врізаються у ще одну установку та якийсь невідомий нам об’єкт з послідуючими вибухами.

Тим часом, «Лукойл» офіційно заявив, що після нещодавньої атаки на НПЗ під Нижнім Новгородом його виробництво впало вдвічі. Швидше за все, це оптимістично завищена цифра, щоб не нагнітати паніку серед покупців пального.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео ликвидации в Грозном четырех преступников, напавших на полицейских

18.12.2016 - 00:56
В ночь с субботы на воскресенье в столице Чечни Грозном силовики провели операцию по обезвреживанию группы лиц, которые перед тем совершили нападения на сотрудников правоохранительных органов на территории Октябрьского района ...

Луценко вышел к протестующим возле его дома: появилось видео

25.02.2018
Сторонники Саакашвили продолжили свою акцию ...

Венесуэльские снайперы записали видеообращение к Мадуро

18.02.2019
В Венесуэле продолжается противостояние на ...