Вучич заявив, що серби з ПВК «Вагнера» будуть заарештовані

Завербовані російською ПВК Вагнера серби будуть заарештовані після повернення додому з України. Про це в інтерв’ю Politico заявив президент Сербії Александар Вучич.

«Серби, яких завербували воювати в Україні, будуть заарештовані, коли вони повернуться додому і будуть у межах досяжності наших органів», – сказав він.

Вучич обурений фактом вербування сербів у ПВК Вагнера. «Не вчиняють так дружні країни», – заявив сербський лідер, маючи на увазі Росію.

«Не потрібна мені ніяка підтримка від Вагнера, і так само не потрібно, щоб вони мені ляскали ні в долоні, ні по потилиці», – підкреслив президент Сербії.

Видання зазначає, що змінити ставлення до «вагнерівців» президента Сербії змусили події 16 лютого 2023 року, коли сербські націоналісти разом із проросійськими активістами, пов’язаними з ПВК, зібрались у Белграді і вимагали припинення переговорів з Косовом.

Тоді Вучич назвав протестувальників «антисербами» і заявив, що їх, імовірно, фінансує Росія.

Нагадаємо, ще в січні Вучич заявив, що Росія має припинити вербування сербів для участі у військових діях на стороні ПВК Вагнер в Україні. Про це 17 січня повідомило агентство Reuters.

Зазначається, що Вучич розкритикував російські сайти та групи в соціальних мережах за публікацію оголошень сербською мовою, в яких група Вагнера закликає добровольців вступати до її лав.

«Чому ви, з Вагнера, кличете когось із Сербії, коли знаєте, що це суперечить нашим правилам?» — наголосив сербський лідер в ефірі телеканалу Happy TV.

За даними військових експертів, десятки сербських добровольців брали участь у бойових діях на боці проросійських сил в Україні у 2014 та 2015 роках. При цьому ніхто не має точних цифр.

Законодавство Сербії забороняє участь громадян країни у конфліктах за кордоном, і кількох людей було засуджено за це.

Раніше Вучич відкинув звинувачення в тому, що група Вагнера, яку очолює Євген Пригожин, присутня в Сербії.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Как будут выглядеть войны будущего, показала оборонная компания Великобритании: видео

16.01.2017 - 14:31
Компания BAE Systems показала, как могут выглядеть разведка и средства ПВО в ближайшие 50 лет Современное оружие — модернизированные винтовки, пушки и ракеты, использующие все те же физические принципы, что ...

В Киеве открыли кафе, в котором клиентов обслуживает полуголая официантка: видео

15.08.2018
Сексуально-образовательную тематику приоритетом избрали в ...

Подрались нардепы от «Батькивщины» и БПП, видео

15.03.2018
В студии 5-го телеканала вспыхнул ...