Виробники вина в Італії заявили про виноробну кризу

Урожай винограду у 2023 році в Італії став найменшим за 76 років. Як наслідок, у 2023 році країна виробила 38,3 мільйони гектолітрів вина, що на 23,2% менше порівняно з 2022 роком.

Про це йдеться у звіті Міністерства сільського господарства, продовольчого суверенітету та лісів для Генерального директорату з питань сільського господарства, оприлюдненому 19 березня.

Вказується, що причиною низької врожайності стали хвороби виноградної лози. 

«Зокрема грибкове захворювання, викликане інтенсивними дощами, спричинило значне скорочення врожаю, особливо в центральній та південній Італії», — вказується у звіті. 

Як зазначають експерти, поганий урожай спричиняє зниження експорту на базові ринки та зменшує рівень запасів. Винороби 2024 рік прогнозують, як важкий і не виключають, що їм доведеться піднімати ціни на вино.

«Сьогодні, як ніколи, потрібен політичний вибір у середньостроковій та довгостроковій перспективі на користь якісної та структурної реформи. Мова йде про допомогу виноградникам, які вже давно стали символом Made in Italy», — кажуть представники галузі. 

(Нагадаємо, що в одному гектолітрі 100 літрів).

Корисна інформація

Нещодавно вчені з’ясували, що люди, які п’ють більше вина та чаю, здатні значно знизити темпи погіршення пам’яті. 

Автор дослідження Томас Холланд з Медичного центру Університету Раш в Чикаго виявив, що певна дієта здатна призвести до більш повільного зниження когнітивних функцій. Вся справа в антиоксидантних флавонолах, які містяться в чаї, вині, фруктах і овочах.

Результати дослідження показали, що у людей, які споживали найбільш високу дозу флавонолів, погіршення пам’яті відбувалися на 0,4 одиниці повільніше за десятиліття, ніж у групи з найменшою дозою флавонолів.

Флавоноли поділяються на чотири групи:

  • кемпферол: капуста, боби, чай, шпинат та броколі;
  • кверцетин: помідори, капуста, яблука та чай;
  • миріцетин: чай, вино, капуста, апельсини та помідори;
  • ізорамнетин: груші, оливкова олія, вино та томатний соус.

«Так стало відомо, що у людей, які споживають найвищу дозу кемпферолу, швидкість зниження когнітивних функцій була на 0,4 одиниці повільніша за десятиліття, порівняно з групою, яка споживає найнижчу дозу кемпферолу. У групі, що споживає кверцетин, — швидкість зниження пам’яті сповільнювалася на 0,2 одиниці, а у групі зі споживанням миріцетину — на 0,3 одиниці. Дієтичний ізорамнетин не був врахований у дослідженні», — зазначили вчені.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как отучить кошку точить когти о мебель

28.08.2016 - 13:47
Вся мебель безжалостно испорчена, обои порваны, а ковер весь в затяжках – так ваш котик точит коготки? Что делать?! Существует множество методов, которые должны помочь защитить свой дом от пушистого ...