Вінницький бізнесмен запропонував мерії 4,5 мільйони за будинок з 13-метровим підземним ходом

Вінничанин Роман Ларін став єдиним учасником торгів щодо придбання комунальної власності – будинку колишнього ЖЕКу по вулиці Монастирської, 1. Хоча сама будівля перебуває в аварійному стані, але вона цікава передусім наявністю чудово збереженої мережі підземних ходів довжиною у 13 метрів, а також розташуванням в історичному ареалі міста.

Раніше міська влада вже пробувала через аукціон «позбутися» цієї будівлі. Але оскільки дослідники з Facebook-групи «Тіні» відшукали у підвальному приміщені доволі довгий підземний хід з розгалуженнями, оголошення про проведення тендеру було скасовано, адже влада зацікавлена у збереженні для нащадків спадщини. Мова йшла про те, що власник має зберегти цікаву «родзинку».

Далі, у квітні 2020 року через відкриті торги було укладено договір з КП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури» на виготовлення кадастрового плану земельної ділянки по Монастирській, 1 за 1,8 млн грн, а у квітні 2021-го оголошено про черговий продаж нежитлової будівлі 1902 року забудови площею 364,4 м2. Зазначалося, що очікувана вартість 3,8 мільйони. Про існування підземної частини в описі не згадується. До зазначеного терміну – 6 травня – надійшла єдина заявка. У протоколі розкриття вказується, що Р. Ларін запропонував викупити будівлю за 4 480 тисяч гривень. Рішення про викуп очікується.

У Вінниці знають Ларіна Романа Миколайовича як власника ПП «Діамант» та «Діамант-Л», колишнього депутата облради (5 і 6 скликань). Його підприємствам належать декілька об’єктів нерухомості в обласному центрі. Можна припустити, що у планах вінничанина переобладнати будівлю на Монастирській під офісний центр за прикладом інших.    

Нагадаємо, виконком міськради 8 квітня затвердив умови продажу будинку. Окремо у рішенні згадали про підземелля, які позаминулого року тут відшукали дослідники спільноти “Тіні. Вінниця”. Нагадаємо, підземний хід довжиною у 12,8 метрів йде до вулиці Монастирської, він має два розгалуження. Одне з них веде у бік проїжджої частини вулиці Монастирської і будівлі ліцею, інше – у протилежний – до вулиці Князів Коріатовичів і Південного Бугу.

Ігор Заіковатий


Подпишитесь на новости

 
ads.bid
adpartner


РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

В Виннице задержали госисполнителя, который перевозил наркотики: видео

11.02.2017 - 14:05
Вечером 10 февраля винницкие патрульные остановили автомобиль “ВАЗ-2107”. Правоохранители заподозрили, что его водитель находился «под кайфом». Задержанным оказался сотрудник Госисполнительной службы. В ходе поверхностного осмотра мужчины у него нашли тубусы ...

Террористы ДНР получили гламурное оружие ПП “Оплот”: видео

07.07.2018
На оккупированной части Донбасса кризис. ...

В Виннице прошел мощный град размером со сливу: фото, видео

12.09.2017
Вечером 12 сентября на северо-западной ...

“Реал” в феерическом финале добыл титул клубного чемпиона мира: видео

18.12.2016
В Японии завершился клубный чемпионат мира по ...