Вінниця відкрила свій Офіс у Брюсселі

Завдяки налагодженню співпраці з Європейським комітетом регіонів у Брюсселі запрацював Офіс Вінниці. Офіційне представництво громади на міжнародній арені відкриє більше можливостей для обміну досвідом та нових партнерств з іноземними колегами.

Як розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов, відкриття офісу у Брюсселі – це особлива подія міжнародного рівня, що наблизить Вінницьку громаду до європейської спільноти, а також полегшить взаємодію з містами-побратимами та партнерами.

«Офіційне представництво нашої громади у Європейському Комітеті Регіонів у Брюсселі дасть нам більше можливостей для того, щоб переймати досвід іноземних колег та бути ближчими до грантових проєктів і ділових процесів. Думаю, весь світ бачить, наскільки рішуче Україна налаштована на євроінтеграцію», — зауважив він.

За словами очільника громади, Вінниця докладає максимум зусиль для того, щоб зберігати стабільність під час війни, розвиватись та змінюватися на краще.

«Ми активно налагоджуємо міжнародні зв’язки та зміцнюємо економічний потенціал. Очікуємо, що офіс Вінниці у ЄС стане майданчиком для нових знайомств та подальшого розвитку нашої громади», – зазначив мер.

За його словами, очолювати офіс буде Марія Леванчук, яка напряму співпрацюватиме з вінницьким КП «Інститут розвитку міст» та департаментом відновлення та розвитку Вінницької міськради.

Міська рада також розпочинає формувати спільноту амбасадорів нашого міста по всьому світу з-поміж вінничан, які живуть наразі закордоном. Інтереси нашої громади в Італії та Великій Британії представлятиме Вікторія Вдовиченко. Крім того, триває комунікація з вінничанами у Сполучених Штатах Америки, Кореї, Японії, Фінляндії та інших країнах.

Варто зауважити, що Вінниця як громада України робить чимало для того, щоб прискорити євроінтеграцію в горизонтальній площині. І відкриття вінницького представництва у бельгійській столиці – це черговий крок на шляху до зближення з іноземними партнерами. Власне, подібні офіси відкривали й інші країни під час підготовки до вступу в ЄС.

Як розповів заступник міського голови Андрій Очеретний, на відкритті нашого представництва були присутні представники європейських інституцій та наші колеги з країн-членів ЄС, зокрема Франції, Чехії, Фінляндії, Естонії, Італії, Польщі, Румунії, Німеччини, а також представник Ватикану при ЄС та багато інших.

Разом із командою міської ради на церемонії відкриття були присутні Генеральний Секретар Європейського Комітету Регіонів Петр Бліжковський, а також члени ЄКР: віцепрезидент французького регіону Бургонь-Франш-Комте — Патрік Моліноз, пані-мер Гданську — Александра Дулькевич, Крістоф Руйон — голова політичної групи соціал-демократів, Ніна Рателяйнен — президентка політичної групи «Зелені». До того ж, на церемонію також завітала колишня депутатка Європейського Парламенту Реббека Хармс.

Нагадаємо, у Вінниці 11 серпня очільник міста Сергій Моргунов з мером французького міста Нансі Матьо Клайном підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цим розпочато шлях до встановлення побратимських взаємовідносин.

Раніше побратимів було більше, але події, які розпочалися у 2014 році, звісно, внесли свої корективи. Так, відносини були розірвані з Невським районом Санкт-Петербургу і Ліпецьком з Росії, а також із Рибницею з Придністров’я.

Наразі у Вінниці є вже сім міст-побратимів:
  • Кельце, Польща
  • Пітерборо, Великобританія
  • Бірмінгем, США
  • Бурса, Туреччина
  • Бат-Ям, Ізраїль
  • Паневежис, Литва
  • Карлсруе, Німеччина.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Девять вандалов попали на видео в момент осквернения Вечного огня в Киеве

20.11.2017 - 14:57
Минувшей ночью вандалы во второй раз залили раствором Вечный огонь в Мемориале Вечной Славы. После предыдущего случая Киевгаз установил камеру видеонаблюдения, которая нынче сняла, как все происходило. В 2:58 к ...

Ливерпуль разгромил Рому в 1/2 финала Лиги чемпионов: видео

25.04.2018
Состоялся первый полуфинальный матч Лиги ...

Появилось видео запуска новой баллистической ракеты КНДР

15.05.2017
Появилось видео запуска северокорейской ракеты Hwasong-12 ...