Вінниця та Нансі можуть стати містами побратимами

У Вінниці 11 серпня очільник міста Сергій Моргунов з мером французького міста Нансі Матьо Клайном підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цим розпочато шлях до встановлення побратимських взаємовідносин.

Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов.

«Наше знайомство відбулося офлайн менш як місяць тому. Сьогодні французькі колеги особисто прибули до нашого міста обговорити подальші кроки з налагодження партнерських відносин та можливі напрями співпраці», — зазначив він.

Одна з тем – взаємодія у сфері охорони здоров’я та протезування.

«Обмін досвідом між українськими та закордонними медиками сприятимуть покращенню надання фахової допомоги, в тому числі й нашим оборонцям», — підкреслив очільник громади.

«З французькими партнерами нас також об’єднує орієнтація на покращення екології та клімату. Вінниця першою в Україні задекларувала Зелений курс як стратегічний вектор розвитку. Тож, в рамках цього напряму можемо говорити про експертне сприяння у впровадженні природоорієнтованих рішень. Особливо цікавим для нас буде досвід Нансі у впровадженні нових видів екологічного транспорту», — додав С.Моргунов.

Нансі – 100-тисячне місто на північному сході Франції, історичний центр регіону Лотарингія. У міста з 1955-го встановлено побратимські відносили з німецьким Карлсруе, нещодавнім побратимом Вінниці. Тож можна сказати, що німці стали містком для налагодження стосунків.  

Нагадаємо, 19 травня на позачерговій сесії Вінницької міської ради відбулася церемонія підписання Угоди про побратимство з німецьким Карлсруе.

Поріднені міста, міста-побратими – міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами різних країн, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями. Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства. 

Раніше побратимів було більше, але події, які розпочалися у 2014 році, звісно, внесли свої корективи. Так, відносини були розірвані з Невським районом Санкт-Петербургу і Ліпецьком з Росії, а також із Рибницею з Придністров’я.

Наразі у Вінниці є вже сім міст-побратимів:
  • Кельце, Польща
  • Пітерборо, Великобританія
  • Бірмінгем, США
  • Бурса, Туреччина
  • Бат-Ям, Ізраїль
  • Паневежис, Литва
  • Карлсруе, Німеччина.

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ с воздуха уничтожили стратегические позиции оккупантов: видео

26.05.2018 - 20:06
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин рассказал, как на днях штурмовая группа К-2 54-ой бригады на Светлодарской дуге уничтожила серьезно укрепленную позицию оккупантов «Слив», откуда враг постоянно обстреливал ВСУ из минометов. После ...

Российского посла в Турции показательно убили: видео

19.12.2016
Предполагается исламистский след На публичном ...