Вінниця та Нансі можуть стати містами побратимами

У Вінниці 11 серпня очільник міста Сергій Моргунов з мером французького міста Нансі Матьо Клайном підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цим розпочато шлях до встановлення побратимських взаємовідносин.

Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов.

«Наше знайомство відбулося офлайн менш як місяць тому. Сьогодні французькі колеги особисто прибули до нашого міста обговорити подальші кроки з налагодження партнерських відносин та можливі напрями співпраці», — зазначив він.

Одна з тем – взаємодія у сфері охорони здоров’я та протезування.

«Обмін досвідом між українськими та закордонними медиками сприятимуть покращенню надання фахової допомоги, в тому числі й нашим оборонцям», — підкреслив очільник громади.

«З французькими партнерами нас також об’єднує орієнтація на покращення екології та клімату. Вінниця першою в Україні задекларувала Зелений курс як стратегічний вектор розвитку. Тож, в рамках цього напряму можемо говорити про експертне сприяння у впровадженні природоорієнтованих рішень. Особливо цікавим для нас буде досвід Нансі у впровадженні нових видів екологічного транспорту», — додав С.Моргунов.

Нансі – 100-тисячне місто на північному сході Франції, історичний центр регіону Лотарингія. У міста з 1955-го встановлено побратимські відносили з німецьким Карлсруе, нещодавнім побратимом Вінниці. Тож можна сказати, що німці стали містком для налагодження стосунків.  

Нагадаємо, 19 травня на позачерговій сесії Вінницької міської ради відбулася церемонія підписання Угоди про побратимство з німецьким Карлсруе.

Поріднені міста, міста-побратими – міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами різних країн, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями. Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства. 

Раніше побратимів було більше, але події, які розпочалися у 2014 році, звісно, внесли свої корективи. Так, відносини були розірвані з Невським районом Санкт-Петербургу і Ліпецьком з Росії, а також із Рибницею з Придністров’я.

Наразі у Вінниці є вже сім міст-побратимів:
  • Кельце, Польща
  • Пітерборо, Великобританія
  • Бірмінгем, США
  • Бурса, Туреччина
  • Бат-Ям, Ізраїль
  • Паневежис, Литва
  • Карлсруе, Німеччина.

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Киеве произошло столкновение полиции и владельцев авто на иностранных номерах: видео

07.09.2017 - 17:38
Неизвестные спровоцировали в центре Киева стычки полиции и владельцев авто на еврономерах Около двух минут у здания Верховной Рады проходила стычка между столичными правоохранителями и участниками протестной акции, которые требуют ...

Как отчистить старый ковер

18.10.2016
Без химчистки и дорогого пылесоса! ...