Вінниця підписала угоду про партнерство із німецьким Мюнстером

Вінниця підписала угоду про партнерство солідарності із Мюнстером. Наміри були засвідчені під час візиту вінницької делегації до цього німецького міста.

Про це у Facebook повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Окремо була підписана спільна декларація міст Мюнстера та Любліна. Таким чином тепер ми маємо тристороннє партнерство.

«Спільне бажання працювати далі у розширеному – тристоронньому форматі – підтвердили і представники Любліна. Це польське місто, з яким ми маємо добрі взаємини, – також побратим Мюнстера. І саме через Польщу до нас йшла частина допомоги з Мюнстера. Це і генератори, і мобільні кухні, посуд та продукти», – зазначив Сергій Моргунов.

Як зауважила заступниця міського голови Галина Якубович (на фото), Мюнстер заявив про свою готовність далі надавати гуманітарну допомогу для Вінниці та транспортувати її до Любліна. Люблін погодився сприяти передачі гуманітарних вантажів до Вінниці, покриваючи витрати на пальне.

«Наше німецьке місто-партнер уже передало Вінниці гуманітарний вантаж на суму біля 105 тис. євро. Це, зокрема, 24 палети з 5 різними видами тушкованки, чотири модульні кухні, кухонне обладнання, посуд, 5 генераторів. Вдячні за підтримку України в такий нелегкий час і німецькому, і польському народам», – додала Якубович.

Угода про партнерство була підписана в історичному місці – Залі миру. Саме тут було укладено Вестфальський мир, який завершив Тридцятирічну війну в Європі.

Проте три громади України, Німеччини та Польщі – не планують обмежуватися лише співпрацею у сфері гуманітарної допомоги.

«Ми націлені на обмін муніципальними практиками. Інновації в енергетиці, освітні та медичні технології – бажані вектори роботи. Німецькі колеги говорять і про важливий для них досвід антикризового управління, адже бачать, як стійко Вінницька та усі українські громади справляються з викликами», – зауважив Сергій Моргунов.

Він подякував мешканцям дружніх міст за солідарність з Україною та турботу про вінничан, а також своїм колегам-мерам Маркусу Леве та Кшиштофу Жуку за непохитну позицію у підтримці України і таку своєчасну допомогу Вінниці.

Поріднені міста, міста-побратими – міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами різних країн, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями. Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства. 

Раніше побратимів було більше, але події, які розпочалися у 2014 році, звісно, внесли свої корективи. Так, відносини були розірвані з Невським районом Санкт-Петербургу і Ліпецьком з Росії, а також із Рибницею з Придністров’я.

Наразі у Вінниці є шість міст-побратимів:
     • Кельце, Польща
     • Пітерборо, Великобританія
     • Бірмінгем, США
     • Бурса, Туреччина
     • Бат-Ям, Ізраїль
     • Паневежис, Литва.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Ярмоленко забивает и «Боруссия» громит «Магдебург»: видео гола

25.10.2017 - 00:28
После проведенного на скамейке запасных матча последнего тура чемпионата Германии Андрей Ярмоленко вышел в основе в кубковом поединке 1/16 финала  против Магдебурга. И доказал, что его место в основе. Андрей ...

ВСУ уничтожили ДОТ с террористами «ДНР» возле Донецка: новое видео

07.03.2019
Офицер Вооруженных сил Украины Анатолий ...