Військові є винуватцями більшості випадків домашнього насилля, – МВС

Існує необхідність організувати належну психологічну реабілітацію бійців, які повертаються з фронту. Зокрема, 60% тих, хто чинить домашнє насильство, є військовими. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в інтерв’ю Радіо свобода.

«Домашнє насильство тільки з початку року збільшилось на 14%, і цифра зростає», — сказав очільник МВС.

За словами міністра, це стосується не лише військовослужбовців Сил оборони, а всіх бійців, які були на фронті.

«Вона (психологічна реабілітація), я вважаю, зараз у зародковому стані. Якщо ми не підберемо фахівців, не навчимо їх, то матимемо великі проблеми після закінчення війни», — зазначив Клименко.

Глава МВС пояснив, що людина з ПТСР (посттравматичний стресовий розлад — ред.) або іншими ментальними змінами після війни «може бути або алкоголіком, або наркоманом, або може піти у кримінальне середовище, або все це буде об’єднано між собою».

«Частина людей після війни навчилися холоднокровно вбивати, з цього їх треба буде витягувати», — наголосив міністр.

Нагадаємо, у 2023 році Національна поліція України зареєструвала понад 291 тисячу фактів домашнього насильства, що на 20% більше, ніж у 2022 році.

У поліції нагадали про ознаки домашнього насилля. Воно буває не лише фізичним, а й психологічним, сексуальним та економічним. Жертвами можуть стати жінки, чоловіки, діти, і навіть літні люди.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Москве растет число жертв мощного урагана: видео

21.04.2018 - 19:54
В столице России Москве сегодня настоящее стихийное бедствие — город накрыл сильнейший ураган, буквально вырывающий деревья и поднимающий в воздух различные предметы. К примеру, в Мытищах ветер поднял строительный вагончик ...