Від сказу на Вінниччині вперше за багато років померла людина

Трагічна смерть сталась у Могилів-Подільському районі. Після виявлення симптомів сказу жінку госпіталізували, але через декілька днів вона померла. Смерть людини від сказу зафіксована на Вінниччині вперше за 15 років.

Про випадок «Суспільному» розповів в. о. заступника генерального директора Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Загоруйко.

За його словами, за останній рік кількість зареєстрованих випадків захворювання на сказ серед тварин, порівняно з минулим роком, зросла вдвічі.

«Госпіталізованому в Могилів-Подільську лікарню, поставили діагноз “Сказ”. Через пару днів ця людина померла. Її покусала домашня кицька, яка наступного дня зникла. Люди не звернули на це уваги», — розповів Загоруйко.

Він зазначив, що Вінниччина останні роки в лідерах по сказу серед тварин.

«За 8 місяців на території зареєстровано 87 випадків лабораторно підтвердженого сказу серед тварин. Найбільше це коти — 50%, собаки — 35%, лисиці — 15 %, 2 випадки у корів», — пояснив посадовець.

Інфікують людей тварини через укус або ослинення. Якщо ж вони відбулись, єдиний нині дієвий метод врятуватись — одразу звернутись до лікаря і зробити щеплення. Це безкоштовно. Вакцини достатньо.

У березні село Жорнище Іллінецької громади Вінницької області оголошено зоною з карантинними обмеженнями через випадок сказу. Тоді безпритульний пес покусав жінку. На четвертий день після ізолювання та огляду ветеринара, собака помер. На місце події терміново прибули медики, щоб зібрати патологічний матеріал тварини та провести невідкладні протиепізоотичні заходи. Дослідження підтвердило сказ.

До речі, в січні 2018 року на Вінниччині був випадок нападу скаженого борсука. У селі Попівці Барського району дика тварина напала на місцеву родину. Постраждалі звернулися до райлікарні, а на околицях населеного пункту влада ініціювала проведення карантинних заходів. Подвір’я господині, в якому буяв борсук, село Попівці та територія в радіусі 5 кілометрів були тоді оголошені неблагополучними.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Душ будущего обещает экономию до 80% воды

06.09.2015 - 13:36
На душ приходится большая часть потребления воды в нашем доме, поэтому ради экономии средств все настоятельно рекомендуют сократить время посещения ванной комнаты. Но с душевой системой, под названием «The Shower of the Future» (в ...

Надежда Савченко попала в аварию

11.09.2016
К счастью, в ДТП никто ...

ВСУ уничтожили ДОТ с двумя боевиками: новое видео

17.02.2019
Офицер Вооруженных сил Украины Анатолий ...