Вчені вперше створили мишей з ДНК двох самців: прорив у генетиці

Уперше в історії науковці успішно вивели мишей із генетичним матеріалом двох самців. Обидві особини дожили до дорослого віку й виявилися здатними до розмноження. Результати дослідження опублікували в журналі PNAS, повідомляє IFLScience.

Раніше вдавалося створити мишей лише з ДНК двох матерів. У випадку з «батьківськими» ембріонами розвиток зазвичай зупинявся через явище геномного імпринтингу — коли активність генів залежить від статі донора.

Цього разу вчені з Шанхайського університету використали новий метод: ввели два сперматозоїди у яйцеклітину без ядра, а потім перепрограмували ДНК за допомогою технології CRISPR/Cas9, змінюючи гени, що відповідають за імпринтинг.

Із понад 250 модифікованих ембріонів вижили лише двоє мишенят-самців. Вони досягли статевої зрілості та дали потомство, хоча з низькою виживаністю.

Дослідники наголошують, що це фундаментальний прорив, який дозволяє глибше зрозуміти обмеження одностатевого відтворення у ссавців. Утім, застосування подібних технологій на людях поки що є далеким майбутнім.



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Под Донецком уничтожен броневик оккупантов: появилось видео

04.08.2018 - 11:28
Пресс-центр Объединенных сил в предварительной утренней сводке за третье августа среди прочего зафиксировал боевые потери террористов: «По данным разведки один оккупант погиб и один получил ранение». В свою очередь волонтерский фонд ...

Полиция успешно защитила гей-парад в Киеве (видео)

12.06.2016
Сегодня в Киеве состоялся марш ...