Вчені виявили маркери у крові для визначення «біологічного віку» людини

Науковці спробували визначити біологічний вік людей, виявивши певні маркери у крові, пов’язані зі старінням. Вони розробили тест на «індекс метаболізму здорового старіння», який показав 68% точності у визначенні біологічного віку.

Нове дослідження, проведене командою з Університету Піттсбурга, опублікували у журналі Aging Cell, пише Science Alert.

Вчені припускають, що дослідження може допомогти в лікуванні різних хвороб, які виникають з віком. За їхніми словами, у майбутньому ці знання можна буде використати для того, щоб визначати біологічний вік за аналізом крові.

Що таке біологічний вік?

Усім відомо, що таке фактичний вік – це кількість років, які прожила людина. Водночас біологічний вік – це умовна назва для показника того, наскільки «зносилися» клітини тіла. Знання цього віку може допомогти визначити ризик захворювань, підібрати лікування та краще зрозуміти, з якою швидкістю старішає організм.

«Уявіть собі двох людей у віці 65 років. Один їздить на роботу на велосипеді, на вихідних катається на лижах, а інший не може піднятися сходами. Вони мають однаковий хронологічний вік, але дуже різний біологічний», – каже Адіті Гуркар, геріатр з Університету Піттсбурга.

Щоб зрозуміти, чому так трапляється, науковці залучили до дослідження 196 літніх людей, яких розділили на дві групи. До першої увійшли люди у віці 75+ років, які є здоровими. До другої – люди у віці 65-75 років, здоров’я яких дещо гірше.

Люди з першої групи могли підніматися сходами або ходити протягом 15 хвилин без відпочинку, а іншим потрібні були перерви.

Дослідники розглянули відмінності між цими групами на молекулярному рівні. Зокрема, вони шукали різні метаболіти – невеликі молекули, що залишаються після біологічних процесів в організмі.

Загалом вчені виявили 25 метаболітів, які показали значні відмінності між здоровими людьми та людьми, що швидко старіють. Цю групу молекул назвали індексом метаболізму здорового старіння (HAM). Команда також визначила три метаболіти, які виявилися особливо важливими в процесі біологічного старіння.

«Ми вирішили розглянути метаболіти, тому що вони змінюються в реальному часі, відображаючи стан нашого здоров’я та самопочуття, і ми можемо впливати на них через наш спосіб життя, дієту та навколишнє середовище», – каже очільник команди Адіті Гуркар.

У тестах на окремій групі індекс HAM показав 68% точності у визначенні біологічного віку. За допомогою подальших досліджень вчені сподіваються розробити аналіз крові для визначення біологічного віку.

Вчені зробили відкриття, як людині повернути молодість

Рік тому дослідники Гарвардської медичної школи відкрили спосіб перепрограмувати тіло і хімічно зробити клітини знову молодими. Про це повідомляло видання Vogue Italia.

 

«Життя — це інформація. Якщо вона зіпсована, вона старіє і вмирає. Знаходиться резервна копія. З генами і хімічними речовинами ми перезавантажуємо тіло. У мавп він відновлює зір. Наступним кроком буде людина», — сказали вчені.

Cуть дослідження полягає у використанні гена Яманакі, який здатен перетворювати постарілі клітини знову на молоді.

Дослідники припускають, що перетворити постарілі клітини на молоді, і повернути людині молодість, можна буде менш ніж за тиждень.

«Раніше ми могли тільки сповільнювати процес, тепер ми можемо навіть повернути його назад. Цей процес раніше вимагав генної терапії, що обмежувало його широке використання. Травми будуть відновлюватися більш ефективно, і мрія про омолодження всього організму лише однією таблеткою може стати реальністю», — додали експерти.

Як стверджують дослідники, результати, отримані у квітні 2023 року, були вельми позитивними: після лікування тканин, схильних до клітинного старіння, таких як мозкова тканина, нирки та м’язи ссавців, було перепрограмовано, не спричиняючи раку, і, зокрема, спрацювало використання гена в експерименті з відновлення зору у сліпих мавп. Після цього успіху ведеться підготовка до клінічних випробувань на людях у лабораторії.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В деле Розенблата есть видео интимного характера с агентом НАБУ

18.07.2017 - 23:29
Политтехнолог Тарас Березовец в эфире 5-го канала поведал о том, что продемонстрированное НАБУ видео о встречах своего агента Екатерины с нардепом Розенблатом не единственное. По словам Березовца, есть еще и ...

Авдеевский кошмар возвращается: фото, видео

25.02.2017
Тяжелая бойня, о которой массово ...

Роман Зозуля нанес аргентинцу Биттоло травму пениса: видео

29.10.2017
Играющий нынче за испанский «Альбасете» ...

ВСУ уничтожили ракетчиков «ДНР»: новое видео

28.02.2019
Подполковник Вооруженных сил Украины Анатолий ...