Вчені перетворили паперові відходи на ліки

Група вчених з Університету Бата перетворила паперові відходи на сировину для виробництва поширених болезаспокійливих засобів. Про це пише New Atlas.

Замість хімікатів на основі нафти дослідники пропонують використовувати відходи паперової промисловості. Зокрема, мова йде про хімічну речовину бета-пінен. Її отримують із соснових дерев. Це — природна сполука, яка входить до складу ароматної скипидарної олії.

Вчені використовували процес, відомий як «реактори безперервного потоку», для виробництва парацетамолу та ібупрофену та інших найважливіших компонентів для низки ліків і побутових товарів.

«Одним із таких інгредієнтів є 4-HAP — ключовий компонент бета-блокаторів, що використовуються при серцевих захворюваннях, ліків від астми і навіть парфумерії та засобів для чищення. Простіше кажучи, це дослідження схоже на перетворення купи сміття на скриню зі скарбами: з того, що зазвичай вважається відходами, створюється щось надзвичайно цінне і потрібне. Ба більше, оскільки реактори безперервного потоку легше використовувати у великих масштабах, весь процес може стати практичною, повсякденною частиною виробництва ліків», — кажуть дослідники.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Реал» проиграл «Ювентусу» и вышел в полуфинал Лиги чемпионов: видео

12.04.2018 - 00:05
Таких невероятных четвертьфиналов в Лиге чемпионов еще не было! Туринский «Ювентус» после проигрыша 0:3 «Реалу» на домашней арене сегодня за малым не сотворил чудо в ответном поединке. Итальянцы к 90-ой ...

Зеленский во второй раз обратился к украинцам: видео

24.11.2017
Лидер Квартала 95 Владимир Зеленский ...