Вчені назвали новий рецепт довголіття

Вчені Центру Чарльза Перкінса Сіднейського університету заявили, що лише кілька коротких сплесків фізичної активності на день можуть замінити спортзал і знизити ризик передчасної смерті, тим самим продовживши життя. Про це пише Daily Mail.

Дослідники виміряли користь для здоров’я від «енергійної уривчастої фізичної активності», або VILPA. Це дуже короткі напади активної діяльності – від однієї до двох хвилин. Але важливо, щоб людина із задоволенням робила їх щодня.

Наприклад, вчені приводили біг до зупинки, щоб не запізнитися на автобус, силову ходьбу під час виконання доручень або енергійні ігри з дітьми.

У вивченні використовувалися дані наручних трекерів для вимірювання активності понад 25 тисяч «неспортивних» британців протягом тижня. Після цього дані про здоров’я учасників відслідковувалися протягом семи років.

Як виявилося, всього три-чотири однохвилинні прийоми VILPA щодня були пов’язані з 40-відсотковим зниженням смертності від усіх причин і від раку, а також 49-відсотковим зниженням ризику смерті від серцево-судинних захворювань. Зокрема, серцевого нападу або інсульту.

«Наше дослідження показує, що переваги, аналогічні до високоінтенсивних інтервальних тренувань (HIIT), можуть бути досягнуті за рахунок збільшення інтенсивності випадкових занять, що виконуються як частина повсякденного життя, і чим більше, тим краще. Декілька дуже коротких підходів, загальною тривалістю від трьох до чотирьох хвилин на день, можуть мати велике значення, і є багато щоденних занять, які можна налаштувати, щоб підвищити частоту серцевих скорочень на хвилину або близько того», — заявив провідний автор дослідження Еммануель Стаматакіс.

Він стверджує, що більшість дорослих у віці 40 років і більше не займаються регулярними фізичними вправами або спортом, але й повсякденна активність може бути корисною для здоров’я.

«Підвищення інтенсивності повсякденної діяльності не вимагає часу, підготовки, членства в клубах і спеціальних навичок. Це просто включає збільшення темпу під час ходьби або виконання роботи по будинку з трохи більшою енергією», — заявив учений.

Що було раніше

Японська трав’яниста рослина ашитаба виробляє речовину, чиї молекули змушують клітини тіла активніше переробляти «білкове сміття», що продовжує молодість і збільшує тривалість життя в середньому на 20%. Такого висновку три роки тому дійшли вчені з університету Граца (Австрія).

Старіння є процесом накопичення мутацій та випадкових поломок у клітинах. Цей період можна «відсунути», зменшивши приплив калорій до організму. Дослідження показали, що постійний легкий голод прискорює та посилює так звану аутофагію – процес «складання» та знищення неправильно згорнутих білків та пошкоджених мітохондрій. Вчені вважають, що саме подібне «сміття» прискорює старіння клітин і сприяє накопиченню мутацій у їх ДНК.

У листі рослини ашитабу у великій кількості міститься речовина 4-диметоксихалкон, або DMC, яка помітно зменшує швидкість старіння клітин та їх загибелі внаслідок появи фатальних «друкарських помилок» в ДНК або інших непоправних порушень. Навіть невеликі дози екстракту ашитаби збільшили середню тривалість життя хробаків-нематодів та плодових мушок-дрозофіл на 20%.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Украинские пограничники на границе с Крымом выставили клоуном работающего на ДНР Грэма Филлипса

06.09.2016 - 19:24
Крымская клоунада Грэма Филлипса: «Я не считаю себя идиотом» Британский «клоун» Грэм Филлипс, которого в России называют журналистом, на КПП «Колончак» пытался нарваться на неприятность и быть задержанным украинскими пограничниками ...

Роман Скрыпин опубликовал видео скандала на борту самолета Wizz Air

13.10.2017
«Языковые скандалы», похоже, в последнее ...

Как правильно разделать плод граната (видео)

10.10.2015
Умеете ли Вы правильно разделать ...