Вчені дослідили імунну систему довгожителів

Дослідники з Медичної школи університету Бостона і Медичного центру Тафтса вивчили типи імунних клітин довгожителів, вік яких перевищив 100 років. Вони виявили специфічні механізми роботи. Про це йдеться в журналі EBioMedicine.

Зазначається, що однією з причин старіння є деградація імунної системи. Але у довгожителів ці процеси відбуваються повільніше, тому що їх імунна система є витривалішою.

«У процесі дослідження було проведено секвенування одноклітинних мононуклеарних клітин периферичної крові (МКПК) – імунних клітин-моноцитів, що циркулюють в крові. Потім результати аналізу об’єднали з двома загальнодоступними наборами даних секвенування одноклітинної РНК (scRNA-seq), щоб вивчити зміни складу та транскрування в імунній системі людини протягом усього життя і в сивій старості. Після цього було використано сучасні обчислювальні методи», – йдеться у повідомленні.

Так стало відомо, що довгожителі мають унікальний склад клітин, що формує сильну імунну відповідь.

«Ці захисні фактори дозволяють їхній імунній системі адаптуватися після впливу інфекцій, а потім швидко відновлюватися. Природно, що з віком ця здатність поступово знижується, але повільніше, ніж у носіїв звичайних типів імунних клітин. Висновки роботи також узгоджуються з попередніми відкриттями», – підсумували вчені.

До речі

До 59 років людина перебуває у зрілому віці, від 60 до 74 років – у літньому, а справжня старість настає у 75 років і триває до 89. Після 90 років – вже поважні довгожителі. Так вважає ООН.

І, попри всі природні негаразди, середня тривалість життя на Землі збільшується. Сьогодні вона вже 70–80 років. Чотири революції у медицині вже продовжили середній вік людини на 40 років. Це:

  • гігієна (XVII століття);
  • поява антисептиків (XIX століття);
  • вакцинація (XIX століття) — це, щоправда, нині під питанням;
  • відкриття антибіотиків (ХХ століття).

Очікується, що в 2025 р. кількість людей похилого віку збільшиться в 5 разів і перевищить 1 мільярд людей.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как кот с совой весело проводят время (видео)

20.01.2016 - 15:23
Продолжая тему дружбы между животными, расскажем вам о взаимоотношениях кота и совы. Просмотрев видеоролик – получите удовольствие от созерцания взаимодействия двух хищников. Помимо обычных игр, они еще и совместно охотятся ...

На заседании в Минобороны атошник ударил генерала головой в нос: видео

10.03.2017
Сегодня на заседания общественного совета Минобороны ...

Задержание украинских пограничников: ФСБ показала видео допроса

13.10.2017
Появилось видео допроса украинских пограничников, ...