В «Укренерго» озвучили прогноз зі світлом на зиму

Через великі руйнації об’єктів генерації електроенергії наступна зима для України буде непростою й енергетики розглядають кілька сценаріїв її проходження. За найгіршим — відключень буде ще більше, ніж зараз.

Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю hromadske.

«Зима буде непростою. Реальна ситуація залежатиме від багатьох чинників, основний із яких — обстріли. Неможливо зараз передбачити їхній характер, масованість і влучність», — заявив він.

Він заявив, що українські фахівці розглядають кілька сценаріїв, але готуються до найгіршого.

Песимістичний сценарій передбачає продовження масованих обстрілів, унаслідок чого вийдуть із ладу певні об’єкти енергетики. У такому випадку взимку буде менше доступної генерації, ніж передбачено базовим планом.

Оптимістичний сценарій передбачає, що вдалих обстрілів ворога не буде або їх буде небагато, і вдасться відновити більше об’єктів енергетики, ніж очікується за базовим планом. Тоді відключення будуть трохи менші.

«Треба розуміти, що відключення електрики можуть бути наступної зими. Необхідно бути готовими до складних сценаріїв взимку. Це краще, ніж зараз пообіцяти людям, що все буде добре і зима пройде без відключень, а потім доведеться їх вводити», — додав очільник енергокомпанії.

Як відомо, 22 березня росіяни повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині. 

А 11 квітня цього року російські фашисти майже зруйнували Трипільську ТЕС, яка живила Київську, Черкаську і Житомирську області. Вважалося, що ворог використав ракети Кинджал, але це може бути не так. Росіяни насправді застосували нові крилаті ракети Х-69. Про це свідчать знайдені уламки цієї ракети.

Дніпровська гідроелектростанція ДніпроГЕС в Запоріжжі була в критичному стані внаслідок ракетної атаки РФ по місту вночі в суботу, 1 червня. «Не йдеться навіть про вироблення електроенергії, перекритий повністю рух з лівого берега на правий, тож жителі обмежені в трафіку. Сьогодні для об’їзду використовується два мости, на яких налагоджена логістика в обидва боки. У вихідні поки будемо так», — заявив тоді це в ефірі марафону Єдині новини повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Верховной Раде подрались депутаты: видео

23.12.2016 - 15:58
В зале Верховной Рады подралась очередная (сколько их было ранее — уже и не счесть) пара нардепов. На этот раз отношения с помощью кулаков выясняли свободовец (внефракционный, так как «Свобода» не ...

Винничанка берет участие в отборе на Евровидение: видео

09.01.2017
Винницкая исполнительница Оксана Славна принимает ...

В Кемерово народ требует отставки губернатора и Путина: видео

27.03.2018
В российском Кемерово тысячи человек ...