В Україну з Єгипту завезли отруйні мандарини

В Україну потрапили отруйні мандарини, які завезли з Єгипту. Про це повідомляється на сайті системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF).

Небезпечні для здоров’я єгипетські мандарини потрапили також в Грецію. Саме греки виявили, що вміст пестициду диметоат у цитрусових перевищує допустиму норму у 33 рази. У Греції ці мандарини не допустили до продажу в магазинах, супермаркетах і на ринках.

Диметоат — це органофосфатний інсектицид, який використовується для боротьби з шкідниками в сільському господарстві та інших галузях. При потраплянні його до організму через рот, пори шкіри або при вдиханні, у людини можуть виникнути діарея, нудота, пітливість, розмитість зору, утруднене дихання. Якщо організм піддається регулярному впливу диметоату, то у людини можуть спостерігатися дезорієнтація, дратівливість, погіршення пам’яті та концентрації, кошмарні сни, проблеми з мовленням і навіть розлад серцево-судинної системи.

Нагадаємо, у січні в Україну привезли отруйний арахіс із Єгипту. Його виявили на полицях магазинів Одеси та області, а також на Івано-Франківщині. Про це повідомляли у прес-службі Головного управління Держпродспоживслужби.

В арахісі, привезеному з Єгипту, було виявлено перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів.

«Повідомляємо операторів ринку про необхідність вилучити його з обігу та у термін не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність», — заявили у відомстві.

Афлатоксин-В1 — це отруйна речовина, яку виділяють деякі види мікроскопічних цвілевих грибів. Він викликає злоякісні пухлини та цироз печінки, а також знижує імунітет. При сильному отруєнні афлатоксином В1 можливі набряк мозку та гостра печінкова недостатність.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Новой Зеландии идет неимоверная борьба за спасение жизней сотен китов: видео

10.02.2017 - 10:12
Настоящая трагедия разворачивается сейчас на берегу бухты Голден-Бей в Новой Зеландии — там власти и волонтеры прилагают неимоверные усилия, чтобы спасти около 150 китов, у которых еще остаются шансы выжить. ...