В Україні виявили новий штам коронавірусу FLiRT
У липні в Україні були зафіксовані три випадки нового субваріанту коронавірусу Omicron FLiRT. Поточні вакцини та бустери залишаються й надалі ефективними, втім, не рятують від зараження новим штамом.
Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я в понеділок, 5 серпня.
За словами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, три випадки субваріанта виявили минулого тижня: два у Києві та один в Івано-Франківській області. Захворіли дві жінки та чоловік старше 60 років.
Новий штам FLiRT походить від варіанту Omicron. Внаслідок специфічних мутацій вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Він легше вражає ослаблений імунітет, у зв’язку з чим захворіти можуть й вакциновані. Водночас набутий імунітет знижує ризики ускладнень під час хвороби.
ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки FLiRT, однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Нагадаємо, британо-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca у травні відкликала свою вакцину проти COVID-19 у всьому світі через «надлишок доступних вдосконалених вакцин» з моменту початку пандемії.
Виробник також повідомив, що припинить реєстрацію вакцини Vaxzevria в Європі.
«Оскільки з того часу розроблено кілька варіантів вакцин проти COVID-19, з’явився надлишок доступних сучасних вакцин», — заявили в компанії.
В AstraZeneca зазначили, що це призвело до зниження попиту на вакцину Vaxzevria, яка більше не виробляється і не постачається.
Раніше AstraZeneca визнала, що її вакцина може викликати побічні ефекти, зокрема утворення тромбів і низький рівень тромбоцитів у крові.
Як відомо, перші випадки нового коронавірусу вперше виявлені в Китаї у грудні 2019 року, вірус швидко поширився по світу. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила про пандемію COVID-19. За останніми даними, кількість людей, які заразилися коронавірусом у світі, перевищила 765 мільйонів людей.
На початку травня 2023 року ВООЗ заявила, що COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією в глобальному масштабі, при цьому загроза коронавірусу залишається.
Подпишитесь на новости