В Україні створюють потужнішу версію ракети Нептун

Після знищення крейсера «Москва» про українські ракети «Нептун» почали говорити не лише у вітчизняному інформпросторі. Корабель став найдорожчою військовою втратою Росії у війні проти України, оскільки залишкова вартість крейсера оцінювалася в 750 млн. доларів.

Ба більше, події 13 квітня 2022-го зруйнували міф про потужність Чорноморського флоту. Наразі в Україні працюють над створенням ракет нового зразка, так званих «довгих Нептунів».

Про реалізацію секретного проєкту медіа розповів заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

«Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу «Нептун». Також ведеться активна робота разом з міністерством стратегічних галузей промисловості стосовно зміцнення системи ППО», — зазначив посадовець.

Генерал не вдавався у деталі. Також він зауважив, що «триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів «Бук» та С-300».

Що стосується «довгих Нептунів», то Defense Express пише, що скоріш за все йдеться про адаптацію ракети Р-360 комплексу «Нептун» для знищення наземних цілей. За даними видання, ймовірна дальність такої ракети може сягати 400 км (проти 300 км у протикорабельній версії) і бойова частина — 350 кг (проти 150 кг). Хоча не виключено, що це не остаточні ТТХ модифікованої ракети.

Зокрема, за інформацією видання, наприкінці серпня повідомлялося, що таких ракет вироблено всього декілька десятків.

«Щодо нового варіанту «Нептуна» також раніше повідомлялося, що ракета використовує систему самонаведення з тепловізійним зображенням для пошуку та захоплення цілі на основі попереднього завантаженого зображення, і що, звичайно, ракета використовує ту ж пускову, що і для протикорабельної версії», — йдеться в статті Defense Express.

Видання припускає, що саме роботи над «Нептуном» є одним з пунктів з переліку «ракетне озброєння та боєприпаси», на які Україна в наступному році має витратити 175 млрд грн.

Ймовірно, ці ракети «готують» для ударів по об’єктам у Криму.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

У Вінниці під час конфлікту між Дорожнім контролем і патрульними на машину поліції вчепили наліпку «ДНР»

22.08.2016 - 19:54
Нові подробиці баталій між активістами Дорожного контролю і патрульними. Нагадаємо, що на старому місті поліція зупинила активіста організації за підроблені номери на автівці. Дорожній контролівець Денис Клімов наступного дня заявив, ...

Экскаваторщик виртуоз

08.11.2015
Дело мастера боится. И не ...