В Україні спостерігається незвичайне сяйво

Сьогодні, 5 листопада, увечері в окремих містах України спостерігається незвичне природне явище, схоже на північне сяйво.

У соцмережах публікують кадри сяйва в небі над різними містами України.

ЗМІ і пабліки повідомляють, що це сяйво Аврора, викликане нещодавнім аномальним спалахом на сонці. Офіційних пояснень від фахівців поки що немає.

Вкрай рідкісне для України північне сяйво увечері в неділю, 23 квітня, спостерігали у Київській області, а також у низці інших північних областей країни.
 
Як відомо, це явище виникає внаслідок зіткнення заряджених частинок сонячного вітру із верхніми шарами атмосфери Землі. Зазвичай воно спостерігається в північних країнах, проте через дуже потужний геомагнітний шторм цього разу стало видимим і в Україні.
 
Український освітній проект про космос Alpha Centauri так пояснював таке рідкісне явище для нашої країни: «Прямо зараз над Землею діє жорстка геомагнітна буря G4 (Kp=8), пов‘язана з прибуттям викиду корональної маси, що стався на Сонці 21 квітня. Полярне сяйво можна спробувати побачити або сфотографувати на більшій території нашої країни», — йдеться в повідомленні.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В блиндаже террористов «ДНР» прогремел мощный взрыв: видео

11.02.2019 - 10:45
Подполковник Вооруженных сил Украины Анатолий Штефан Штирлиц сегодня в 8:08 выложил короткое видео, снятое беспилотником: на нем видны длинные извивистые траншеи и три взрыва в месте, где заканчивается лесополоса. Ролик, ...

В США столкнулись 47 автомобилей: видео

16.02.2019
В США на заснеженной дороге ...

Как развлекаются богатые русские дети: видео

17.07.2017
Дети богатых семей зачастую бесятся ...